Podpisano umowy na zakup karetki i drogę w Tomaszowie

Wicemarszałek Rafał Rajkowski z przedstawicielami samorządu powiatowego Starostą Szydłowieckim

W piątek, 7 lipca, w Starostwie Powiatowym w Szydłowcu podpisano umowy na przebudowę drogi powiatowej nr 4011W Orońsko–Ruda Wielka w miejscowości Tomaszów oraz zakup karetki dla zespołu ratownictwa medycznego.

Umowy dotyczą dofinansowania obu inwestycji z budżetu województwa mazowieckiego.

 Wartość obu inwestycji to ponad 2,5 mln zł, z czego blisko 1,5 mln zł wyniesie dofinansowanie z budżetu województwa. Umowy w tej sprawie podpisał wicemarszałek Rafał Rajkowski z przedstawicielami samorządu powiatowego Starostą Szydłowieckim Włodzimierzem Górlickim, Wicestarostą Anitą Gołosz i Skarbnik Dorotą Jakubczyk.

W Tomaszowie zostanie poszerzona i wymieniona nawierzchnia drogi oraz, co istotne dla pieszych, wykonany będzie nowy chodnik. Ponadto do każdej posesji zaprojektowany jest indywidualny zjazd z drogi lub zjazd publiczny. Wartość inwestycji to 2,1 mln zł, a dofinansowanie wyniesie 1,27 mln zł.

Natomiast w ramach instrumentu wsparcia zakupiona zostanie także karetka dla zespołu ratownictwa medycznego w Szydłowcu. To kluczowa inwestycja, ponieważ w naszym  powiecie, w którym nie ma szpitala, karetki przejeżdżają miesięcznie ponad 7 tys. km. Na ten cel samorząd Mazowsza przeznaczył 240 tys. zł. Całkowita wartość zakupu pojazdu to niemal 400 tys. zł.

 

 

 

I.P.S.

Opublikowano: 10 lipca 2020 08:00

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 261

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.