MEMORIAŁ im. MARCINA PAWLAKA. Przyjaciele wspominają orędownika siatkarskiego sportu


12 drużyn w kat. Open i Oldboy będzie rywalizować 31 marca w Szydłowcu podczas MEMORIAŁU im. MARCINA PAWLAKA. Człowieka, którego zapamiętaliśmy z osobistego zaangażowania w działania społeczne i charytatywne; miłośnika piłki siatkowej, sponsora lokalnych drużyn sportowych.

 - Marcin był gorliwym orędownikiem sportu. Jego ulubioną dyscypliną wiernie pozostała siatkówka.  W młodzieńczym wieku trenował w „Czarnych Radom” i „Skórzanych Skarżysko-Kamienna”, ale nabyta kontuzja uniemożliwiła mu zawodową karierę.  W kolejnych latach, już jako właściciel prężnie działającej firmy PPHU „Stolpaw-Bis, ukierunkował swoje działania na rzecz sponsoringu drużyn sportowych – przypomina Paweł Wancerz, przyjaciel i współinicjator siatkarskiego Memoriału im. Marcina Pawlaka.

 

 - Człowiek sportu, o wielkim sercu i dużej pasji do siatkówki – tak w pierwszych słowach wspomnień o Marcinie Pawlaku mówi Robert Prygiel – trener „Cerrad Czarni Radom”, były reprezentant Polski, uczestnik igrzysk olimpijskich 1996 w Atlancie, mistrzostw świata 2002 w Argentynie i 2-krotnie Mistrzostw Europy: 2003 w Niemczech i 2007 w Rosji.

Wspominam Marcina jako wielkiego pasjonata siatkówki, człowieka bardzo otwartego, który potrafił dzielić się swoim, niewątpliwie firmowym sukcesem, na rzecz wspierania sportu.

Był, nie tylko sponsorem dostrzegającym potrzeby lokalnych klubów -  w tym naszego, ale także dał poznać się jako ambitny zawodnik w drużynie oldbojów „Administrator Radom”. Jedyny 'amator', który grał z byłymi profesjonalistami siatkarskiego sportu. Na boisku, ramię w ramię z Danielem Plińskim, Dawidem Kurkiem,  Piotrkiem Gabrychem, Krzyśkiem Stańcem, Pawłem Bilińskim, Andrzejem Stelmachem i ze mną – rozegrał wiele siatkarskich spotkań… Wspólnie zdobyliśmy Mistrzostwo Polski, innym razem brązowy medal. Marcin, występował wówczas w podwójnej roli – zawodnika kategorii 35+ i jednocześnie mecenasa sportowego wydarzenia.


07marcinpawlak_archiwum_rodzinne_13.jpg


03marcinpawlak_archiwum_rodzinne_14.jpg

02marcinpawlak_archiwum_rodzinne_6.jpg


Pamiętam taką sytuację, kiedy w meczu półfinałowym wszedł na zagrywkę i skierował piłkę na asa serwisowego –  wywołało to dużo radości w zespole... Z resztą, Marcin był dobrą duszą drużyny, potrafił rozładować wiele napiętych sytuacji… Bardzo ambitny zawodnik. Starał się. Udowodniał to swoją pozycją na boisku. Przy czym, wielce skromny. Nie wywyższał się przez swój sukces firmowy. Mimo osobistego doświadczenia i wieku, słuchał trenerskich rad na boisku – naprawdę, z pokorą.


 08marcinpawlak_archiwum_rodzinne_11.jpg   06marcinpawlak_archiwum_rodzinne_12.jpg


Miał także świadomość potrzeb i nie pozostawał obojętny do okazywania gestów wsparcia. Już po jednej rozmowie, „Stolpaw” wspólnie z firmą „Zawisza” ufundowali dla naszego klubu maszynę do zagrywek – bardzo pomocny i rozwijający trenażer. To kolejny dowód zrozumienia, że w pasję – dla dobra wspólnego – warto inwestować. O Marcinie zachowuję wiele pozytywnych wspomnień z okresu naszej przyjaźni – naprawdę, to był wartościowy człowiek.


04marcinpawlak_archiwum_rodzinne_8.jpg

15marcinpawlak_archiwum_rodzinne_16.jpg

 

W turnieju, będącym hołdem pamięci o Marcinie Pawlaku i jego przykładnej działalności społecznej na rzecz sportu, zagrają: Cerrad SMS Starachowice, KU AZS UJK Kielce, STS Skarżysko-Kamienna, UKS Olimp Skaryszew, Gmina Sitkówka-Nowiny, Domino Jastrząb, Rodzinna Akademia Sportu Szydłowiec – RAS6, Stolpaw oraz „Przyjaciele Marcina Pawlaka” – drużyny odboyów z Kielc, Radomia, Jastrzębia i Skarżysko/Końskie.

10marcinpawlak_archiwum_rodzinne_5.jpg

 

12marcinpawlak_archiwum_rodzinne_4.jpg

 

Chęć uczestnictwa w Memoriale wyrażało więcej drużyn, ale z uwagi na jednodniowy charakter turnieju, zdecydowaliśmy się ograniczyć liczbę do dwunastu – informuje Paweł Wancerz, i dodaje, że drużyny będą rywalizować o Puchar Prezesa PPHU Stolpaw-Bis Anny Pawlak, zaś indywidualne nagrody dla najlepszych graczy zostaną przyznane przez Starostę Szydłowieckiego Włodzimierza Górlickiego, Burmistrza Szydłowca Artura Ludwa i Wójta Gminy Chlewiska Waldemara Sowińskiego, którzy objęli nad wydarzeniem honorowy patronat.

Turniej odbędzie się 31 marca 2019 r. w hali sportowej przy PSP im. Jana Pawła II w Szydłowcu, ul. Wschodnia 57. Początek od godz. 9.00

 

19marcinpawlak_archiwum_rodzinne_3.jpg memorial_plakat_a3druk1.jpg

Opublikowano: 04 marca 2019 20:20

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 1895

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.