Koncert Azyl P. i Przyjaciele. RO(C)K NIEPODLEGŁOŚCI


Legenda polskiego rocka lat 80-tych wraz z zaprzyjaźnionymi wokalistami znów zaprezentuje swoje najsłynniejsze przeboje!

Z okazji obchodów 100-lecia niepodległości Polski starosta szydłowiecki Włodzimierz Górlicki i burmistrz Szydłowca Artur Ludew postanowili zorganizować koncert, który  z jednej strony będzie doskonałą okazją do uczczenia narodowej suwerenności, a z drugiej po raz kolejny przybliży wszystkim fanom gatunku (i nie tylko) dorobek artystyczny Andrzeja Siewierskiego i jego kolegów.
Powszechnie  uważa się, że nazwa zespołu jest dość oczywistym odniesieniem do azylu politycznego i odwołuje się do nastrojów panujących w czasie stanu wojennego. Jednak zagadka słynnego „P” ma trochę inne wyjaśnienie. W 1983 roku zespół wystartował w Ogólnopolskim Turnieju Młodych Talentów. Zdobył w nim drugą nagrodę  razem z grupą Klaus Mitffoch. W zasadzie obie formacje były zwycięzcami tego konkursu, gdyż pierwszego miejsca jury nie przyznało. Jak wspomina Darek, do etapu półfinałowego obok szydłowieckiego „Azylu”, dostał się także inny „Azyl”. Dla odróżnienia członkowie kapeli zdecydowali się więc na dodanie litery „P”.

14 lipca 2018 roku, o godzinie 20:00, mieszkańcy naszego powiatu i goście po raz kolejny zostaną zaproszeni w sentymentalną podróż po świecie „Małej Maggie”.

Titus, Ania Brachaczek, Juan Carlo Cano i Maciek Silski – z tą czwórką możemy rozwalać polskie sceny rockowe, bo to są ludzie, którzy po prostu wiedzą o co chodzi. Pokażemy potężną energię, którą zespół posiada non stop. Wsłuchajcie się mocno w teksty  i przeżyjcie tę muzykę tak, jak powinno się ją przeżywać - mówi Darek Grudzień.

Niech powyższe słowa będą najlepszą zachętą dla tych, którzy chcą poznać twórczość Azylu P. i poczuć ducha tamtych czasów, dosłownie i w przenośni.

Koncert, który poprowadzi Marek Wiernik jest organizowany przez Powiat Szydłowiecki i Gminę Szydłowiec przy wsparciu Szydłowieckiego Centrum Kultury – Zamek, współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Wcześniej, bo już 24 czerwca grupa wystąpi na Koncercie Radomski Czerwiec'76, który odbędzie się na Placu Corazziego w Radomiu, o godzinie 19. Na oba wydarzenia wstęp jest wolny. Gorąco zapraszamy!

 

azyl_p_i_przyjaciele_w_radiowej_trojce_w_2017_r.jpg

Opublikowano: 04 czerwca 2018 23:03

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 478

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.