Musztra paradna... to było wyjątkowe widowisko

 

Musztrą paradną Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej zainaugurowano dwudniowe obchody 78. rocznicy bitwy pod Barakiem.

Wieczorem 7 września 2017 roku na szydłowieckim rynku Podhalańczycy zaprezentowali atrakcyjny i widowiskowy pokaz. Zespół pod batutą zastępcy naczelnika orkiestry mjr SG Leszka Mieczkowskiego w rytm muzyki wykonał oryginalne figury i układy.  To jedyna orkiestra typu wojskowego, która w swoim repertuarze używa tradycyjnych instrumentów ludowych: trombit beskidzkich, dud podhalańskich czy dzwonków pasterskich, a tamburmajor w ręku dzierży góralską ciupagę.

Za sprawą niepowtarzalnych mundurów – zielonych peleryn i kapeluszy z orlimi piórami - orkiestra Straży Granicznej jest już bardzo dobrze rozpoznawalna na ziemi szydłowieckiej. Po raz pierwszy spotkaliśmy się z nowosądeckimi muzykami w 2007 r. -  przypomina Maria Michałow, dyrektor Zespołu Szkół w Szydłowcu – było to podczas nadania szkole imienia Korpusu Ochrony Pogranicza. Od tej pory mamy ogromne szczęście i zaszczyt, gościć ich rokrocznie w Powiecie Szydłowieckim - podczas wrześniowych uroczystości upamiętniających bitwę pod Barakiem.

Zespół Straży Granicznej ponadto w dniu 8 września uświetnił mszę św. w intencji Ojczyzny odprawioną w kościele pw. św. Zygmunta w Szydłowcu oraz dał się poznać jako doskonały interpretator pieśni patriotycznych podczas koncertu wykonanego na placu apelowym Zespołu Szkół im. KOP w Szydłowcu.

 

al.

Opublikowano: 08 września 2017 20:10

Kategoria: Aktualności

Musztra paradna Orkiestry Reprezentacyjnej SG

Wyświetleń: 1317

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.