okładka kwartalnika Ziemia Odrowążów numer 37 [197x281]

Pobierz pdf

NUMER 37

Znalazło się w nim podsumowanie wszystkich wydarzeń związanych z wyborami władz Powiatu Szydłowieckiego. Przeczytamy o zgodzie Watykanu na rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego ks. Romana Kotlarza,  akademii zorganizowanej przez Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza z okazji 100-lecia Niepodległości, pod hasłem „Dialog Pokoleń 1918-2018”, jak też o występie słynnego na świecie Chóru Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”, który zaprezentował się przed publicznością zgromadzoną w kościele p.w. św. Zygmunta. W periodyku jest również krótki reportaż z pobytu uczniów i nauczycieli „Sienkiewicza” w Wielkiej Brytanii, w ramach programu Erasmus +, informacje o wystawie Kunszt. Kolekcja orońska w Muzeum Rzeźby Współczesnej oraz artykuł na temat 50-lecia Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych. W kąciku kulturalnym warte polecenia są wiersze Olgi Wojciechowskiej. Przeczytać w nim można także krótki esej Marcina Kozery pt. „Człowiek bogactwem Wszechświata. Wszechświat bogactwem Człowieka”, dotyczący zmian w systemie społecznym i ekonomicznym, dzięki którym można by radykalnie zredukować poziom nierówności oraz wykorzystać potencjał wszystkich ludzi.

 okładka kwartalnika Ziemia Odrowążów numer 36 [300x426]

Pobierz pdf

NUMER 36

W 36 numerze kwartalnika „Ziemi Odrowążów” znajdą Państwo obszerną relację z obchodów upamiętniających 79. rocznicę bitwy pod Barakiem. Będzie można przeczytać o tym w jaki sposób pielęgnować patriotyzm zdaniem dr ppłk SG Wojciecha Grobelskiego. Godny polecenia jest też artykuł na temat otwarcia wystawy pt. „Sobiescy – zachowane w dźwiękach”, będącej głównym punktem obchodów związanych z 50-leciem powstania Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu. Warto zapoznać się z tekstami dotyczącymi sukcesów Młodzieżowego Zespołu Ludowego „Guzowianki” i pięciolecia działalności „Szydłowieckich Pasjonatek”. Nie sposób pominąć artykuł zapowiadający nowe wydawnictwo pt. „Powiat Szydłowiecki. Smaki”. Warto zobaczyć również jak wygląda wirtualny przewodnik po „Ziemi Odrowążów”. W kwartalniku będą mogli Państwo poznać szczegóły publikacji Pani Teresy Romaszewskiej pt. „Ksiądz Roman Kotlarz. Obrońca polskości i katolickiej duchowości”. W kąciku kulturalnym swoją twórczość zaprezentowali: Kinga Janicka i Hubert Ogar. Z kolei Marcin Kozera w swoim eseju zastanawiał się nad „sztuką tworzenia sztuki”.

 

Zapraszamy do lektury.

 


 okładka kwartalnika Ziemia Odrowążów numer 35 [223x314]

Pobierz pdf

NUMER 35

Przed nami premiera najnowszego numeru Kwartalnika „Ziemia Odrowążów”.
Jego oficjalna prezentacja nastąpi podczas obrad VIII Sejmiku Ziemi Odrowążów, już w sobotę 18 sierpnia 2018 roku w Studziannie.

W periodyku przeczytamy w o szydłowieckim zalewie, który po wielu latach znów stał się lubianym miejscem wypoczynku oraz poznamy tych, którzy zaprojektują szydłowiecki basen.

Dowiemy się jak obchodzono 155. rocznicę zwycięskiej bitwy pod Stefankowem oraz uroczystości związane z Dniem Strażaka i Świętem Policji. Znajdziemy też informacje na temat zaplanowanych inwestycji, dzięki którym zabytki znajdujące się w  regionie, staną się jeszcze piękniejsze. Warty polecenia jest ponadto artykuł dotyczący pobytu naszych rodaków z Wileńszczyzny, wspólnie z którymi uczciliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę i Litwę.

W kąciku kulturalnym na czytelników czeka podsumowanie sezonu teatralnego na deskach scenicznych Zamku. Przypomnimy również to, co działo się na wielkim koncercie zespołu Azyl P., który wraz z zaproszonymi przyjaciółmi znów porwał publiczność.

Na łamach nowego numeru Kwartalnika Powiat Szydłowiecki promuje także dwa wydawnictwa, które już wkrótce ujrzą światło dzienne: atlas „Ziemia Odrowążów. Pomiędzy Pilicą a Górami Świętokrzyskimi” oraz  kulinarny przewodnik pt.: „Powiat Szydłowiecki. Smaki”. Życzymy przyjemnej lektury.


 okładka kwartalnika Ziemia Odrowążów numer 34 [224x314]

Pobierz pdf

NUMER 34


- Moc Natury. Henry Moore w Polsce (s.29)

- "Beczkolandia 2018" (s.35)

- "To nasze życie... wspomnienia mieszkańców Szydłowca i okolic" (s.36)

- Pasja i Zmartwychwstanie. W kwaterach gotyckiego poliptyku w Szydłowcu (s.44)

 okładka kwartalnika Ziemia Odrowążów numer 33 [217x314]

Pobierz pdf

NUMER 33


- "Dialog Pokoleń" - spotkanie w przededniu Święta Niepodległości (s.19)

- Sejmik Ziemi Odrowążów (s.21)

- Sukces Ani Bębenek, która dotarła do finału X edycji programu "Mam Talent". W rozmowie z Ireną Przybyłowską - Hanusz opowiedziała m.in. o kulisach show (s.29)

 32 [225x314]

Pobierz pdf

NUMER 32

 okładka kwartalnika Ziemia Odrowążów numer 31 [235x306]

Pobierz pdf

NUMER 31


- Szydłowieccy "Lutnicy"... (s.24)

- O swojej twórczości i pasjach w rozmowach z Ireną Przybyłowską-Hanusz opowiedzieli Olga Wojciechowska (s.30) i Tomasz Kraska (s.32)

- Tadeusz Mikulski "W krainie Żeromskiego) (s.46)

 okładka kwartalnika Ziemia Odrowążów numer 30 [223x314]

Pobierz pdf

NUMER 30

 

- Szydłowiec. Z okazji Dnia Kobiet (s.23)

- "Pracownia Historii Szydłowca" rozpoczęła swoją działalność (s.27)

- Wywiad z dyrektor Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu (s.33)


 okładka kwartalnika Ziemia Odrowążów numer 29 [228x314]

Pobierz pdf

NUMER 29


- VII Szachowe Mistrzostwa Powiatu Szydłowieckiego (s.19)

- III Szydłowiecki Orszak Trzech Króli (s.21)

- "Powiat Szydłowiecki - smaki" (s.26)

- Powstanie listopadowe - szydłowieckie konteksty (s.43)

- "Hubertus 2016" w Szydłowcu (s.44)

 kwartalnik_28jpg [200x286]

Pobierz pdf

NUMER 28

Irena Przybyłowska-Hanusz przywołuje pamięć o szydłowieckich nekropoliach (s.44), Tadeusz Mikulski prowadzi rozmowy niedokończone ze Stanisławem Staszicem (s. 29), Rajmund Mamla przybliża rys historyczny OSP w Majdowie (s.40). O osobliwościach przyrody w artykule Królowa polskich pól opowiada Hubert Ogar. 

W bieżącym wydaniu zostało opublikowane także podsumowanie konferencji dla nauczycieli - Twoja siła zaczyna się tam, gdzie kończy się strach (s.24) oraz reportaże poświęcone rocznicom: 70-lecia powstania MKS „Szydłowainka” (s. 21), 90-lecia istnienia OSP w Majdowie (s.25). Ponadto relacje: z festiwalu folklorystycznego w Mirowie (s. 22), rajdu rowerowego szlakiem Powstańców Styczniowych (s.23) i odrestaurowania zabytkowej kapliczki w Pawłowie (s. 43).

kwartalnik_27jpg [200x300]

Pobierz pdf

 NUMER 27

- Sejmik Ziemi Odrowązów w Studziannie

- Pozostała serdeczna pamięć. Sługa Boży Ksiądz Roman Kotlarz.

- Dzień pamięci o Majorze Hubalu

- "... i odpuść nam nasze winy" - opowieść cz.2/2

kwartalnik_26jpg [207x291]

Pobierz pdf


 NUMER 26

W wiosennym wydaniu m.in.:

- Kartka wielkanocna Powiatu Szydłowieckiego
- Chrystus z Szydłowca na osiołku palmowym
- Wielka cnót i rozumu pani Anna Sapieżyna z Zamoyskich

- W Szydłowcu upamiętniono "Żołnierzy Wyklętych"
- "... i odpuść nam nasze winy" - opowieść cz.1/2

okładka kwartalnika Ziemia Odrowążów numer 24 [300x443]

Pobierz pdf

NUMER 25

W bieżącym numerze m.in.: 


Jubileuszowe obrady Sejmiku Odrowążów (str. 3)

7 Dekad Liceum Szydłowieckiego - relacja ze zjazdu absolwentów (str. 20)

Gawędy szachowe - Wojciech Bednarczyk (str.25)

Odyseja wojenna kaprala Wincentego Sochackiego, kaprala 5 Kresowej Dywizji Piechoty - Andrzej Łata (str. 38)

okładka kwartalnika Ziemia Odrowążów numer 24 [300x401]

Pobierz pdf

 NUMER 24

Wydanie przynosi oczekiwane nowości w postaci zmiany szaty graficznej.

Niezmiennie w periodyku czytelnik odnajdzie wiele interesujących artykułów dotyczących historii regionu oraz jego kultury i tradycji, a wśród nich m.in.: Szydłowiec - moja pasja - wywiad Jana Piwowarczyka z Ireną Przybyłowską-Hanusz, Śladami Maczka i Sosabowskiego - Andrzej Łata opisuje wyjazd edukacyjny szlakiem walk 1. Dywizji Pancernej przez Niemcy, Holandię, Belgię i Francję. Pamięć nieustająca - relacja Jolanty Kubik z Gali rozdania nagród Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno-Literackiego,Tradycje niepodległościowe w mojej rodzinie - dzieje rodzinne na tle okresów historycznych wspomina Kuba Michalski,Patron myśliwych - żywą historię św. Huberta ukazuje Hubert Ogar, Bohaterom poległym pod Ciechostowicami w Akcji Burza wiersz zadedykował Tadeusz Mikulski. Ponadto w numerze:  biogram por. Jerzego Stanisława Stąporka - więznia Kozielska, zamordowanego w Kosogorach  k/ Katynia w kwietniu 1940 r. oraz informacja o  nowych wystawach na 40-lecie Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu.


okładka kwartalnika Ziemia Odrowążów numer 23 [300x423]

Pobierz pdf

 NUMER 23

W bieżącym numerze publikują m.in.: Marek Dziuba, Hubert Ogar, Wojciech Bednarczyk, Emilian Wilk, Monika Sadura, Urszula Angiel, Inga Pytka-Sobutka,  Jerzy Kraśniewski.

 okładka kwartalnika Ziemia Odrowążów numer 22 [207x288]

Pobierz pdf

NUMER 22

W bieżącym numerze publikują m.in.: Andrzej Łata, Jan Piwowarczyk, Alina Czyż, Michał Kojara, Hubert Ogar, Wojciech Bednarczyk i Jerzy Karśniewski.

okładka kwartalnika Ziemia Odrowążów numer 21 [300x417]

Pobierz pdf


NUMER 21

W bieżącym wydaniu m.in.:

Wojciech Bednarczyk podsumowanie Mikołajkowy Turniej Szachowy w Szydłowcu, dzieląc się z Czytelnikiem niezapomnianym widokiem kilkudziesięciu maluchów zasiadających za długim, wysokim  stołem z rozstawionymi szachownicami i zegarami:

"Kiedy sędzia zawodów daje polecenie rozpoczęcia gry i wszyscy wykonują nakazane szachowym  obyczajem gesty powitania.  Kiedy w skupieniu  i z przejęciem wykonują pierwsze posunięcia i kiedy – po wygranej partii -  porządkują bierki na szachownicy z trudem powstrzymując się by natychmiast nie pobiec i swoim sukcesem nie pochwalić się mamie".

Marek Dziuba, na łamach Kwartalnikach opowiada o cisach inaczej  - "Taxus baccata w kulturze".

"Wszystkie kultury doceniały zalety twardego, ciężkiego, ale elastycznego, sprężystego i trwałego surowca. Z drewna cisowego przez wieki wykonywano nie tylko broń, ale też narzędzia domowe (..). Cis - drzewo złowróżbne, groźne i niebezpieczne, doczekał się wielu opowieści o swojej szkodliwości i był na terenie Europy trzebiony".

Hubert Ogar w swoim artykule ukazuje Szydłowiec jako kolebkę łowiectwa.

"Nazwa miasta Szydłowiec, leżącego tuż u podnóża Gór Świętokrzyskich posiada zaklętą symbolikę łowiecką, o której mało kto wie. Miasto powstało w gęstych, dzikich ostępach leśnych, a jego nazwa pochodzi z połączenia dwóch synonimów ,,szydło-” określające po staropolsku pikę, dzidę trzymana w ręku do kłucia dzikiego zwierza oraz ,,-łowiec”  określające dawniej osobę zajmująca się łowami czyli polująca na dzikie zwierzęta".

 okładka kwartalnika Ziemia Odrowążów numer 20 [300x418]

Pobierz pdf

 

NUMER 20

To już dwudziesty numer bezpłatnego pisma społeczno-kulturalnego wydawanego na mocy porozumienia pomiędzy powiatami Ziemi Odrowążów.


W bieżącym wydaniu m.in. prezentujemy artykuły powstałe na bazie referatów wygłoszonych podczas konferencji „Znaczenie edukacji regionalnej w kształtowaniu poczucia tożsamości i więzi z Małą Ojczyzną”:dr Aneta Oborny, dyrektor Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu: „MY –ONI. Muzyka tradycyjna jako wartość budująca poczucie odrębności regionalnej”; Jan Gagacki, dyrektor Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku: Tożsamość lokalna a globalizacja”.

Na kartach poświęconych historii przedstawiamy sylwetki żołnierza batalionu KOP „Dederkały”,  st. sierżanta Jana Rubasa oraz  płk Juliusza Zygmunta Skorpki-Padlewskiego, opracowane przez uczniów ZS im. KOP w Szydłowcu w ramach konkursu IPN „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…”

 Niezmiennie w periodyku czytelnik odnajdzie interesujące artykuły dotyczące kultury i tradycji regionu (m.in. „Powstanie filmowa wersja Wesela Opoczyńskiego”, „Warto zobaczyć: Muzeum Dawnej Wsi Domek Tkaczki w Bliżynie”), a także z dziedziny twórczości: Tadeusz Mikulski: „Dom Ojczysty”oraz „Pięćdziesięciolecie Matury”.

 okładka kwartalnika Ziemia Odrowążów numer 19 [200x276]

Pobierz pdf

 

NUMER 19

 


   W 19 numerze Kwartalnika "Ziemia Odrowążów" m.in. wywiad z Pawłem Surdym, trenerem Klubu Kick-Boxingu Viktoria Szydłowiec. Posiadacz pierwszego stopnia mistrzowskiego w rozmowie z Januszem Piwowarczykiem dzieli się spostrzeżeniami na temat rywalizacji sportowej, procesie kształtowania sportowców oraz podsumowuje najważniejsze sukcesy swoich zawodników.

    Na łamach pisma prezentujemy relacje z wręczenia nagród  "Zasłużony dla Kultury Powiatu Szydłowieckiego", którą otrzymali: Kameralny Zespół Instrumentalny „Pol-Orffa” pod kierownictwem artystycznym Pana Tadeusza Gogacza, Chór Miasta Szydłowca "Gaudium Canti" pod kierownictwem artystycznym Pani Danuty Klepaczewskiej oraz Miejska Orkiestra Dęta w Szydłowcu pod batutą kapelmistrza Pana Henryka Kapturskiego.

    Począwszy od bieżącego wydania, przedstawiamy artykuły będące pokłosiem konferencji "O znaczeniu edukacji regionalnej w kształtowaniu poczucia tożsamości i więzi z Małą Ojczyzną".  W tym numerze, potrzebę doświadczania wartości własnego regionu ukazuje dr hab. Joanna Angiel z wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego.

 okładka kwartalnika Ziemia Odrowążów numer 18 [300x395]

Pobierz pdf

 

NUMER 18

To już osiemnasty numer bezpłatnego pisma społeczno-kulturalnego wydawanego na mocy porozumienia pomiędzy pięcioma powiatami "Ziemi Odrowążów".

W bieżącym wydaniu m.in.:
- Ogólnopolska inauguracja Roku Kolbergowskiego w Przysusze (s. 25). 
- Zasłużeni dla Powiatu Szydłowieckiego: honory dla Danuty Słomińskiej-Paprockiej i ks. Adama Radzimirskiego (s.15). 
- Zrzut cichociemnych w marcu 1943 r. w okolicach Końskich (s.35). 
- Szlakiem sakralnej architektury drewnianej w powiecie skarżyskim (s. 43). 
- Z kart historii... liceum ogólnokształcące w Szydłowcu - nadanie szkole imienia i przekazanie sztandaru w 1966 r. (s.43). 
- Danuty Słomińskiej-Paprockiej wspomnienia i refleksje o Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu (s. 45). 
- Zygmuntów - miasto z pamięci (s. 48). Insurekcja kościuszkowska w Opocznie (s. 49)

okładka kwartalnika Ziemia Odrowążów numer 17 [200x280] 

Pobierz pdf

 

NUMER 17

Tematem przewodnim wydania obejmującego czwarty kwartał minionego roku są m.in. obchodny Narodowego Święta Niepodległości zaprezentowane w kilku artykułach m.in. "Wszyscy jesteśmy Polakami" (s. 3),  "Dialog Pokoleń - pamiętamy" (s.12).

W relacjach z aktualnych wydarzeń przeczytamy m.in. o wizycie Prezydenta RP w Szydłowcu (s. 14), o tym jak zachować radość życia pomimo podeszłego wieku (s.10) oraz o kweście na szydłowieckim cmentarzu parafialnym (s.20).

Na blisko 20 kartach poświęconych historii znajdziecie Państwo m.in. "Wspomnienie o Józefie Dobjaszu - żołnierzu 3 Dywizji Strzelców Karpackich" (s.36). Jak mówi Andrzej Łata, nauczyciel historii w ZS im. KOP w Szydłowcu, podstawę przedstawionego wspomnienia stanowiły informacje zawarte w niekompletnej karcie ewidencyjnej służby wojskowej oraz w pozostałościach dokumentów, fotografii  i odznaczeń zachowanych dzięki synowi Tadeuszowi i przechowywanych przez synową Mirosławę oraz wspomnienia żony Janiny i córki Zofii spisane  przez  prawnuczkę Julię Fatygę z Chorzowa.

 okładka kwartalnika Ziemia Odrowążów numer 16 [200x289]

Pobierz pdf

 

NUMER 16

W bieżącym numerze prezentujemy m.in. twórczość Tadeusza Mikulskiego - mieszkańca Szydłowca, poety-amatora, który z przymrużeniem oka przedstawia życie codzienne mieszkańców Starej Wsi.

Sporo uwagi i miejsca poświęcamy ludziom, którzy dzięki swej zawodowej czy społecznej działalności wpisali się w historię i życie społeczne "Ziemi Odrowążów". Prezentujemy sylwetki m.in. ppłk. Przemysława Nakoniecznikoffa - dowódcy 163 Rezerwowego Pułku Piechoty, walczącego we wrześniu 1939 w obronie ziemi koneckiej i szydłowieckiej,  Zofii Stachowskiej - zasłużonej nauczycieli, organizatorki życia muzycznego w powojennym Szydłowcu oraz Jana Gacy - jednego z ostatnich weselnych skrzypków kajockich.
 

 okładka kwartalnika Ziemia Odrowążów numer 15 [200x266]

Pobierz pdf

 NUMER 15

W 15 numerze m.in.:
- Odkrywczo i naukowo na Pikniku Archeologicznym PraOsada Rydno (str. 10),  Czy dzwonnica w Mirowie Starym odzyska piękno dawnych lat? (str.18), Rocznicowa pamięć o księdzu Romanie Kotlarzu (str.19)
- Współczesna kultura w przestrzeni moralnej (str. 22), Magdalena Abakanowicz - Retrospektywa.
- Na zesłaniu w Kazachstanie - wywiad z Eleonorą Kowalską z d. Gąszcz (str.35), Historia Szańca Majora Hubala w Anielinie (str. 39), Kapitan Ryszard Zygmuntowicz - fascynująca historia wojennego pilota przypomniana (str. 40), Aktywność organizacji kulturalno-oświatowych w Szydłowcu w okresie międzywojennym (str. 42),  Tajne nauczanie w powiecie szydłowieckim i walka nauczycieli z okupantem podczas II wojny światowej (str. 44).

 okładka kwartalnika Ziemia Odrowążów numer 14 [200x276]

Pobierz pdf

 

NUMER 14

To już czternasty numer bezpłatnego pisma społeczno-kulturalnego wydawanego na mocy porozumienia pomiędzy powiatami "Ziemi Odrowążów".

Przypominamy, że do grona dotychczasowych wydawców Kwartalnika dołączył Powiat Skarżyski.

Bieżące wydanie przynosi zapowiadane nowości w postaci zmiany szaty graficznej - jest co czytać i co oglądać. Niezmiennie w periodyku czytelnik odnajdzie interesujące artykuły dotyczące historii regionu oraz jego kultury i tradycji.

 okładka kwartalnika Ziemia Odrowążów numer 13 [300x447]

Pobierz pdf

 

NUMER 13

W trzynastym numerze "Kawartlnika" m.in.: 

dr Jan Łuczkowski, etnograf - przypomina obrzędy rodzinne i doroczne związane ze świętami religijnymi i porami roku.

Andrzej Szymon Woda przedstawia relację z VII Przeglądu Kapel Weselnych im. Antoniego i Adama Wyrwińskich w Pawłowie.

Inga Pytka-Sobutka informuje o poszukiwaniu fotografii z historią w tle (”Zdjęcia nie do szuflady”).

Patryk Widawski przywołuje do pamięci historię Jadwigi i Ryszarda Szelochów, rodzeństwa biorącego czynny udział w konspiracji w czasie II wojny światowej.

Sylwetkę Stanisława Stępniaka - niewidomego muzyka obdarzonego słuchem absolutnym prezentuje Tomasz Łuczkowski. Sięgającą XIV wieku historię i nieznane piękno kościoła w Smogorzowie (pow. przysuski) opisuje Maria Wyrębiak z Mariówki.

 okładka kwartalnika Ziemia Odrowążów numer 12 [200x285]

Pobierz pdf

 

NUMER 12

W numerze m.in.: Wiesław Turek przedstawia stylwetkę Patrona Powiatu Opoczyńskiego św. Bartłomieju.

Wojciech Dobrzański wspomina europejski letni obóz Karate Kyokushin Matsushima w Szczyrku.

Elżbieta Pawlak relacjonuje jak młodzi propagują zdrowy styl życia ("Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu").

Anna Lużyńska prezentuje publikacje Wydawnictwa Sejmowego pozyskane do księgozbioru PBP w Szydłowcu.

Jan Piwowarczyk podejmuje próbę odpowiedzi na pytanie czy "Teatr o tylko Zabawa?" na przykładzie teatrów amatorskich w Szydłowcu.

Inga Pytka-Sobutka opisuje ostatnie wydarzenia folklorystyczne: zwyczaje i obrzędy prezentowane na 16. Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Ludowych w Zaborowiu oraz koncert harmonistów "Ziemi Odrowążów" podczas wernisażu wystawy "Harmonie - gra cały świat" w MLIM w Szydłowcu.

Pasją do gołębi pocztowych dzieli się z czytelnikiem Karol Górski  w artykule "Niebo pełne szczęścia".

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.