System wczesnego ostrzegania dla Powiatu Szydłowieckiego

Powiat Szydłowiecki otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego na realizację projektu, który polegał będzie na zakupie i montażu systemu wczesnego ostrzegania przed zjawiskami katastrofalnymi.

Celem zadania będzie ostrzeganie i alarmowanie ludności o zagrożeniach związanych z zagrożeniami terrorystycznymi, katastrofami naturalnymi, technicznymi, chemicznymi, biologicznymi. W ramach projektu zostanie zakupiony sprzęt w postaci punktów alarmowych - syren alarmowych szczelinowych wraz z urządzeniami towarzyszącymi dla każdej z gmin powiatu. System będzie połączony z system wojewódzkim i będzie z nim całkowicie kompatybilny. Budowa systemu dzięki realizacji zadaniu będzie stanowiła ważny element w zachowaniu bezpieczeństwa dla całego powiatu szydłowieckiego oraz województwa mazowieckiego.

Zadanie realizowane będzie w partnerstwie ze wszystkimi gminami powiatu. Koszt całości projektu wynosi 360 000,00 i finansowany jest w 80% ze środków unijnych.

 

 

Opublikowano: 28 kwietnia 2016 11:20

Kategoria: Inwestycje

Wyświetleń: 1379

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.