Rozpoczęto przebudowę kolejnej drogi powiatowej

Powiat Szydłowiecki w ramach programu ”Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 - 2011” czyli tzw. „schetynówek”, realizuje przebudowę drogi powiatowej nr 4015W Szydłowiec – Mirów Nowy – granica województwa.Koszt inwestycji to ok. 3 mln zł.

 

    Droga jest remontowana na trzech odcinkach” – wyjaśnia Starosta Szydłowiecki Włodzimierz Górlicki. „Pierwszy odcinek to ul. Kolejowa od skrzyżowania z drogą krajową nr 7, na długości ok.1700m (do końca zabudowań). Drugi odcinek drogi prowadzi przez Gąsawy Rządowe na długości ponad 500m i trzeci od skrzyżowania z drogą gminną w Rogowie do skrzyżowania z drogą powiatową w Mirowie na długości 1800 m. Remontowana jest jezdnia, chodniki, powstają nowe znaki poziome i pionowe. Zdecydowanie zwiększy się bezpieczeństwo w ruchu drogowym” – dodaje Starosta.
    W Warszawie 3 marca 2010r., Starosta Włodzimierz Górlicki podpisał umowę z Wojewodą Mazowieckim Jackiem Kozłowskim na przekazanie dotacji w ramach tzw. „schetynówek”, a 26 marca w Starostwie Powiatowym w Szydłowcu została podpisana umowa z wykonawcą: Świętokrzyskim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych „TRAKT” z Piekoszowa.
Droga ma być gotowa do 30 września 2010r. Będziemy na bieżąco informować o przebiegu inwestycji.

Opublikowano: 17 maja 2010 09:12

Kategoria: Inwestycje

Wyświetleń: 469

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.