Powiat Szydłowiecki. Nowy chodnik przy ul. Folwarcznej

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013”

 

Wyremontowany chodnik przy  ulicy Folwarcznej w Szydłowcu to część realizowanej przez Powiat Szydłowiecki inwestycji. Budowa odbywa się w ramach projektu „Przebudowa drogi powiatowej Szydłowiec – Antoniów – granica województwa”, który będzie zrealizowany do końca lipca 2010r.

Prócz przebudowy chodnika przy ul. Folwarcznej w Szydłowcu, program obejmuje też przebudowę drogi na odcinku od ul. Książek Stary – Książek Nowy do nakładki w miejscowości Budki oraz przebudowę drogi na odcinku Aleksandrów – Huta.

Wykonanie chodników na powiatowych odcinkach ulicy Folwarcznej i  przy drodze Aleksandrów – Huta oraz pobocza z kostki brukowej na ulicy Książek Nowy w znacznym stopniu zwiększy bezpieczeństwo pieszych– mówi Przewodniczący Rady Powiatu Marek SokołowskiWyremontowane drogi zapewnią mieszkańcom powiatu szydłowieckiego dostęp do podstawowej infrastruktury drogowej. Mam też nadzieję, że przebudowa przyczyni się do podniesienia atrakcyjności inwestycyjnej powiatu  – dodaje przewodniczący.

Całość inwestycji to koszt 3 575  924,42 zł. W 85% są to środki pozyskane przez Powiat Szydłowiecki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. Wykonawcą robót budowlanych jest Zakład Robót Drogowych DROGMAS ze Skarżyska – Kam. wyłoniony w drodze postępowania przetargowego.

Opublikowano: 31 maja 2010 09:10

Kategoria: Inwestycje

Wyświetleń: 510

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.