Agregat prądotwórczy w DPSie

W takim miejscu jak Dom Pomocy Społecznej, gdzie mieszkają starsi, schorowani ludzie, brak prądu jest bardzo dokuczliwy. Tak jak to miało miejsce trzy lata temu, gdzie skutkiem srogiej zimy, było m.in. zerwanie linii wysokiego napięcia. Przez trzy dni, ośrodek odcięty był od prądu. Prąd to światło, ale też ciepło, funkcjonowanie wszystkich urządzeń.

 

    Dom Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” w Łaziskach zyskał agregat prądotwórczy. Przy odbiorze miejsca garażowania i podłączenia agregatu, 11 października, byli obecni Starosta Szydłowiecki Włodzimierz Górlicki, Wicestarosta Roman Woźniak, Członek Zarządu Powiatu Adam Wlazło, Inspektor ds. Zarządzania Kryzysowego Adam Włoskiewicz oraz Dyrektor DPS Andrzej Mularczyk. W trakcie odbioru dokonano próbnego przełączenia na zasilanie awaryjne całego obiektu.
    Agregat prądotwórczy ZPW60DTKEZ wraz z przyczepą ciężarową typu P075T zostały zakupione z budżetu powiatu. Sprawi, że w sytuacji kryzysowej pensjonariusze nawet nie zauważą braku światła.

Opublikowano: 15 października 2010 09:02

Kategoria: Inwestycje

Wyświetleń: 530

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.