Wkrótce przebudowa kolejnej drogi powiatowej. Rok 2011 przyniesie kolejne inwestycje w Powiecie Szydłowieckim

Jabłonica – Pogroszyn – Chustki. Na tym odcinku droga powiatowa nr 3341W, już w 2011 roku zostanie wyremontowana. Kolejny raz Powiat Szydłowiecki aplikując o środki w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, uzyskał dofinansowanie. Dzięki temu mieszkańcy powiatu szydłowieckiego i goście będą poruszać się po gładkiej nawierzchni. Inwestycja będzie kosztować niemal 1,5 mln zł.

 

    To już III edycja Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. 59 projektów (24 powiatowe i 35 gminnych) złożonych przez władze samorządowe do wojewody mazowieckiego zostało zakwalifikowanych do realizacji w 2011 r. Na ten cel przeznaczono około 95 mln zł dofinansowania rządowego. Łączny koszt przebudowy 184 kilometrów dróg wyniesie ponad 200 mln zł.
    Powiat szydłowiecki zajął 12 miejsce na liście rankingowej pozytywnie ocenionych wniosków. Świadczy to nie tylko o nieustannym dążeniu władz powiatowych do poprawy jakości naszych dróg, ale też o profesjonalizmie i coraz większej skuteczności w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na inwestycje.
    Prace na odcinku Jabłonica – Pogroszyn – Chustki powinny ruszyć wiosną 2011roku.
Powiat Szydłowiecki w ramach ”Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 - 2011” w 2010roku wyremontował i przebudował trzy odcinki drogi nr 4015W Szydłowiec - Mirów - granica województwa.

Opublikowano: 10 listopada 2010 08:59

Kategoria: Inwestycje

Wyświetleń: 475

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.