Nowy wóz strażacki

Nowy sprzęt, który wykorzystywany będzie przede wszystkim w ratownictwie wysokościowym przy ewakuacji ludzi z wyższych kondygnacji budynków oraz podczas likwidacji szkód powstałych podczas miejscowych zagrożeń, np. silnych wiatrów został przekazany 12 listopada 2010 roku, na dziedzińcu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. H.Sienkiewicza w Szydłowcu . Samochód z podnośnikiem hydraulicznym o wysokości 25 m. zastąpił, eksploatowany dotąd w jednostce i wysłużony już, podnośnik o wysięgu 18 m.

 

    Podnośnik hydrauliczny SDH-25 na podwoziu samochodu ciężarowego Man, zakupiony za blisko 1 000 000 złotych z udziałem pieniędzy z budżetu powiatu, został przekazny przez przewodniczącego rady Marka Sokołowskiego i starostę Włodzimierza Górlickiego dla Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu.
    W uroczystym przekazaniu wozu strażackiego wziął też udział członek zarządu powiatu Adam Wlazło, radni powiatowi: Rajmund Mamla, Barbara Wanat i Barbara Majewska, oraz goście: burmistrz Andrzej Jarzyński, przewodniczący Marek Zdziech i wójt gminy Jastrząb Zofia Kosno.
    Komendant Dariusz Pytlak podziękował samorządowcom powiatowym, za wsparcie finansowe i pomoc przy zakupie nowych samochodów pożarniczych, za pomoc przy remontach obiektów Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i współpracę w zakresie ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwa publicznego.

Opublikowano: 15 listopada 2010 08:58

Kategoria: Inwestycje

Wyświetleń: 508

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.