Nowe boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół im. KOP w Szydłowcu

Czwartek 15 grudnia 2011 r. był wyjątkowo radosnym dniem dla społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu. Tego dnia uroczyście oddano do użytku wielofunkcyjne boisko sportowe.    

Nowy obiekt, wybudowany w ramach  pierwszego etapu  inwestycji pn. „

Budowa, rozbudowa i modernizacja przyszkolnej infrastruktury sportowej w Zespole Szkół im. Korpusu Ochrny Porranicza w Szydłowcu

”, przeszedł odbiór techniczny 12 grudnia br

 


Wydarzenia

19.12.2011Nowe boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół im. KOP w Szydłowcu

Czwartek 15 grudnia 2011 r. był wyjątkowo radosnym dniem dla społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu. Tego dnia uroczyście oddano do użytku wielofunkcyjne boisko sportowe.    

W ramach zadania powstało boisko z nowoczesną nawierzchnię poliuretanową (przepuszczalną dla wody) o wymiarach 32 x 44 metrów. Inwestycja umożliwi rozgrywanie kilku dyscyplin sportowych. Podstawę stanowi boisko do piłki ręcznej. Na całym terenie w mniejszych obrysach wytyczone są boiska do gier zespołowych -  w koszykówkę, siatkówkę i tenisa ziemnego. Nie zabrakło przy tym urządzeń lekkoatletycznych w postaci skoczni do skoku wzwyż. W sąsiedztwie boiska wielofunkcyjnego, wyposażonego w trybunę dla 140 widzów,  powstało boisko do siatkówki plażowej.

Zakres prac ponadto obejmował m. in.: ogrodzenie terenu w wysokości 4m wraz z bramą wjazdową i furtką wejściową, oświetlenie boiska (4 maszty o wysokości 10 m) i budowę ciągów komunikacyjnych wraz z drogą dojazdową z betonowej kostki brukowej.

Budowa obiektu trwała trzy miesiące i  wyniosła prawie 990 tys. zł. Wykonawcą zadania była firma EUROCOURT Sp. z o.o. z Radomia.

To  drugi nowoczesny obiekt sportowy zbudowanym przy placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest  Powiat Szydłowiecki. W ubiegłym roku do użytku oddano boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu, gdzie m.in. na przełomie czerwca i lipca rozgrywany jest turniej Powiatowej Szydłowieckiej Ligii Piątek Piłkarskich. Nowy sportowy obiekt posłuży nie tylko uczniom Zespołu Szkół im. KOP, ale także uczniom Centrum Kształcenia Praktycznego w Szydłowcu  i całej lokalnej społeczności zainteresowanej uprawianiem sportu i rekreacją.

 

Nowy obiekt, wybudowany w ramach  pierwszego etapu  inwestycji pn. „Budowa, rozbudowa i modernizacja przyszkolnej infrastruktury sportowej w Zespole Szkół im. Korpusu Ochrny Porranicza w Szydłowcu”, przeszedł odbiór techniczny 12 grudnia br.

Opublikowano: 15 grudnia 2011 08:42

Kategoria: Inwestycje

Wyświetleń: 598

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.