W 72 rocznicę bohaterskiej śmierci żołnierzy Armii Krajowej

honorowa warta przy obelisku

Przedstawiciele Powiatu Szydłowieckiego wzięli udział w uroczystościach patriotyczno-religijnych w 72 rocznicę bohaterskiej śmierci żołnierzy Armii Krajowej z oddziałów „Rozłoga” i „Roberta” w Wysokiej.

 

Roman Woźniak, Wicestarosta wraz z Janiną Bodo, Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu w Szydłowcu, Arturem Ludwem Burmistrzem Szydłowca, Henrykiem Nosowskim, Wójtem Gminy Orońsko wraz z mieszkańcami okolicznych miejscowości, młodzieżą szkolną i kombatantami upamiętnili  rocznicę bohaterskiej śmierci żołnierzy Armii Krajowej dnia 22 maja.

Hołd oddano w Ciepłej przy obelisku upamiętniającym pomordowanych żołnierzy i cywilów z tej wsi, nad grobami na cmentarzu parafialnym w Wysokiej oraz pod tablicą patrona Publicznej Szkoły Podstawowej w Wysokiej, pierwszego komendanta Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej – gen.Stefana Grota – Roweckiego.

W kościele św. Mikołaja w Wysokiej, gdzie w intencji poległych i Ojczyzny mszę odprawił ks. Paweł Bukała, społeczny opiekun miejsc pamięci narodowej, Marek Sokołowski przybliżył historię majowych walk 1944 roku .

Po części oficjalnej dzieci ze szkoły w Wysokiej zaprosiły zebranych na montaż muzyczno-poetycki  "Historię swą własną pisaliśmy krwią – my, Armii Krajowej żołnierze".

PR.

 

Opublikowano: 25 maja 2016 14:06

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 1019

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-web.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.