Mieszkańcy powiatu na Wielkiej Gali Integracji

Mieszkańcy powiatu na Wielkiej Gali Integracji

Stało się już tradycją, że PCPR zaprasza swoich podopiecznych na organizowaną  w Warszawie imprezę z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, przypadającego na 3 grudnia.

19 listopada br Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szydłowcu zorganizowało dla osób niepełnosprawnych z powiatu szydłowieckiego, korzystających z różnych programów pomocowych jednostki, wyjazd na  XX Wielką Galę Integracji.                 

W Gali biorą udział osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności, a także popularni artyści, politycy, dziennikarze oraz przedstawiciele firm zaangażowanych w działania liczącego blisko pięć mln środowiska osób o specjalnych potrzebach. Na scenę Wielkiej Gali Integracji zapraszani są ci,  którzy przełamują codzienne bariery i udowadniają, że niepełnosprawność nie musi stawać na przeszkodzie realizacji marzeń, a ich  postawa może być inspirująca dla osób z niepełnosprawnością. Tegoroczną uroczystość uświetniła Viktoria Modesta brytyjska performerka, modelka, pierwsza gwiazda popu z protetyczną nogą, wystąpili także Kamil
Czeszel, Sound’n’Grace, November Project.

Podczas  Gali wręczane są  Medale Przyjaciel Integracji osobom oraz instytucjom, które działają na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnością.

Uczestnicy wycieczki skorzystali również z  akcji „darmowy listopad w rezydencjach królewskich” i bezpłatnie zwiedzili  Zamek Królewski. Poznali historię zamku, zwiedzili komnaty królewskie oraz Galerię Lanckorońskich gdzie obejrzeli rzeźby, przedmioty sztuki zdobniczej oraz obrazy m.in. Rembrandta. Pobyt w stolicy był również okazją do obejrzenia nowej polskiej komedii M. Dejczera „Listy do M.2”.

Opublikowano: 03 grudnia 2015 12:03

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 570

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.