XXV Zamkowe Spotkania Teatralne o laur „Złotego Gargulca”. ZAPROSZENIE.

OSIECKA, PLAKAT

Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek serdecznie zaprasza na XXV Zamkowe Spotkania Teatralne o laur „Złotego Gargulca”, które odbędą się 24 i 25 października 2020 r. Tegoroczna edycja odbędzie się wyjątkowo online, wyłącznie na naszym profilu facebook’owym.

Zakwalifikowanych zostało 14 grup teatralnych dziecięcych i młodzieżowych z całej Polski, których spektakle będziecie mogli oglądać przez cały weekend! Spektakle zostaną ocenione przez nasze jury w składzie: Jerzy Kaszuba - absolwent Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach, aktor, reżyser i pedagog teatralny oraz Edward Gramont – założyciel teatru alternatywnego Terminus A Quo, aktor, reżyser większości sztuk zespołu.

            Wydarzeniu towarzyszyć będą warsztaty teatralne dla uczestników spotkań, których tematem będą: „ Improwizacje grupowe online” – warsztat poświęcony pracy teatralnej w warunkach zdalnych, „Mieszkanie jako scena. Jak wykorzystać sytuację kwarantanny do procesu twórczego”, „Ciało jako narzędzie teatralne w warunkach online”, „Improwizacje tekstowe i tworzenie dramaturgii w pracy zdalnej”. Zajęcia poprowadzą instruktorzy ze Stowarzyszenia Pedagogów Teatru za pomocą platformy ZOOM.

Na zakończenie Spotkań wystąpi nasz gość specjalny – Marcin Januszkiewicz, który zaprezentuje koncert "Osiecka po Męsku".

Marcin Januszkiewicz – aktor, wokalista, kompozytor i autor tekstów. Jest m.in. autorem utworów Natalii Szroeder ("Wszystko"), Dawida Kwiatkowskiego ("Afraid") czy Margaret ("Nie chcę"). Współpracuje z kompozytorem i aranżerem Mariuszem Obijalskim, z którym skomponował muzykę i napisał teksty piosenek do autorskiego musicalu „Liżę Twoje Serce” w reż. Agnieszki Glińskiej. Od 2015 roku współpracuje z Piotrem Rubikiem.

Koncert „Osiecka po męsku” wypełniony jest odważnymi (choć dalekimi od estetyki szoku) wersjami wielkich przebojów, ale też piosenek mniej znanych. Piosenki Agnieszki Osieckiej przepuszczone przez pryzmat męskiej wrażliwości są zaskakujące i świeże. Nowatorskie podejście do utworów pozwala odkryć ich drugie dno i odczytać je na nowo.

Szczegółowy program Spotkań dostępny jest na profilu facebook’owym Szydłowieckiego Centrum Kultury – Zamek:

- https://www.facebook.com/events/711583772771263/

- https://www.facebook.com/events/348612296373562/

 

XXV Zamkowe Spotkania Teatralne o laur „Złotego Gargulca” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje".

 

gargulec_program_ramowy.jpg

 

 

 

 

I.P.S.

Opublikowano: 19 października 2020 09:45

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 306

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.