Powiat Szydłowiecki inwestuje w drogi

droga powiatowa nr 4014W relacji Jastrząb - Gąsawy Rządowe

Bezpieczeństwo i komfort użytkowników dróg zarówno zmotoryzowanych jak i pieszych to jeden z priorytetów polityki Zarządu i Rady Powiatu w Szydłowcu.

Ku końcowi zmierzają prace na drodze powiatowej nr 4014W relacji Jastrząb - Gąsawy Rządowe na odcinku Jastrząb-Gąsawy Plebańskie.

W ramach inwestycji oprócz poszerzenia istniejącej jezdni do szerokości 6m. oraz wzmocnienia jej dwoma warstwami bitumicznymi, zostaną umocnione pobocza, przeprowadzany jest remont rowu przydrożnego, powstaje chodnik, regulowane są włączenia dróg lokalnych, budowane są zjazdy indywidualne, powstaje zatoka komunikacji zbiorowej przy przedszkolu w Gąsawach Plebańskich.

Przy szkole w Szydłowcu, na ul. Folwarcznej trwają prace przy budowie zatoki postojowej realizowane wspólnie z Gminą Szydłowiec. Od nowego roku szkolnego autobusy szkolne oraz samochody osobowe będą mogły bezpiecznie się zatrzymywać. Do zatoki będzie przylegał chodnik. Założeniem projektu jest podniesienie bezpieczeństwa dzieci podwożonych do szkoły, dlatego zatoka postojowa będzie służyć do krótkotrwałego postoju pojazdów.


trwają prace przy budowie zatoki postojowej


Jeszcze w tym roku rusza  długo wyczekiwana przebudowa drogi powiatowej nr 4011W Orońsko- Ruda Wielka w miejscowości Tomaszów. Prace podzielone są na trzy etapy. Całość przebudowy zakończy się w 2022 roku. W ramach inwestycji istniejąca jezdnia zostanie poszerzona do szerokości 5,50 m oraz wzmocniona dwoma warstwami bitumicznymi. Powstanie też chodnik o szerokości 1,50 m wraz z dojściem do furtek posesji. Ponadto do każdej posesji jest zaprojektowany indywidualny zjazd z drogi.

Intensywne prace trwają też przy ul. Książek Majdowski w ciągu drogi powiatowej nr 4018W Szydłowiec-Majdów - gr. województwa na długości 1818 m. W ramach tej inwestycji oprócz przebudowywanej nawierzchni drogi, powstaje też ciąg pieszo-rowerowy tak często pojawiający się w rozmowach z mieszkańcami, jako potrzebny dla bezpieczeństwa, ale też do rekreacji.


trwają prace przy drodze powiatowej nr 4018W Szydłowiec-Majdów - gr. województwa na długości 1818 m

Kolejne inwestycje są na etapie rozstrzygnięć przetargowych, m.in. przebudowa dróg powiatowych: Wolanów-Orońsko w m. Guzów, Mniszek-Omięcin-Szydłowiec odc. Wilcza Wola-Omięcin, Szydłowiec-Mirów Nowy- gr. województwa na odc. 500 m przez Mirów Nowy.I.P.S.

Opublikowano: 05 sierpnia 2020 08:48

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 423

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.