1 sierpnia zawyją syreny

syreny 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 2020 roku przypada 76. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Tradycyjnie już o godzinie „W” (17.00) w kraju uczczona zostanie pamięć powstańców warszawskich. 

  

W sobotę 1 sierpnia 2020 r. o godz. 17:00 w 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego uruchomione zostaną syreny alarmowe, aby oddać cześć żołnierzom Polskiego Państwa Podziemnego oraz mieszkańcom Warszawy, którzy walczyli o wyzwolenie stolicy i przywrócenie niepodległego państwa.

 

Syreny zintegrowane z systemem Wojewody Mazowieckiego zostaną uruchomione w Powiecie Szydłowieckim z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Warszawie. Działania te będą jednocześnie testem systemu powiadamiania i alarmowania.

 

Syreny alarmowe będą emitować dźwięk ciągły, trwający 1 minutę.

Opublikowano: 30 lipca 2020 11:01

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 201

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.