Pieszo, samochodem i rowerem

Trwają prace budowlane na ul. Książek Nowy w ciągu drogi powiatowej nr 4018W Szydłowiec-Majdów

Trwają prace budowlane na ul. Książek Majdowski w ciągu drogi powiatowej nr 4018W Szydłowiec-Majdów, gr. województwa na długości 1818 km.

W ramach inwestycji, zostanie poszerzona jezdnia do szerokości 6 m., przy jezdni zlokalizowany będzie ciąg pieszo-rowerowy o nawierzchni bitumicznej, czyli tej, którą rowerzyści chwalą sobie najbardziej. Zostaną także uregulowane indywidulane zjazdy do posesji.

Ponadto na fragmencie między ul. Hubala a ul. Książek Stary powstaje chodnik, długo wyczekiwany przez mieszkańców, którzy spacerując od ul. Hubala w stronę szydłowieckiego zalewu, dotąd mieli do pokonania fragment ruchliwą ulicą.

To kolejna przebudowa drogi powiatowej realizowana w ramach przyjętego przez Powiat Szydłowiecki harmonogramu realizacji inwestycji. Trwają też prace na drodze powiatowej nr 4014W relacji Jastrząb - Gąsawy Rządowe na odcinku od km 0+660 do km 3+003, a kolejna inwestycja dotycząca  drogi powiatowej nr 4011W Orońsko – Ruda Wielka w m. Tomaszów jest na etapie przetargu i jego rozstrzygnięcia.

 

 

 

 

 

 

I.P.S.

 

 


Opublikowano: 10 lipca 2020 11:18

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 346

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.