Powiat Szydłowiecki włączył się do akcji #GaszynChallenge

Nominowani do #gaszynchallenge pracownicy Starostwa Powiatowego w Szydłowcu wraz z Radnymi Rady Pow

„Mam na imię Krzyś, urodziłem się  26.05.2015 w Radomiu, choruję na Epidermolysis Bullosa dystrophica.”

Właśnie na pomoc dla Krzysia Czupryna, nominowani do #gaszynchallenge pracownicy Starostwa Powiatowego w Szydłowcu wraz z Radnymi Rady Powiatu w Szydłowcu, zorganizowali wśród siebie zbiórkę pieniędzy.

Akcja polegała też na tym aby wykonać 10 pompek lub 10 przysiadów. 07 lipca podjęto wyzwanie i na boisku szkolnym przy ZSO im. H.Sienkiewicza pracownicy i radni, na czele z Starostą Szydłowieckim Włodzimierzem Górlickim i Wicestarostą Anitą Gołosz, wykonali wymaganą ilość ćwiczeń.

Krzyś, o skórze jak skrzydła motyla

Krzysztof Czupryn, na którego została zorganizowana zbiórka, choruje na pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Pięcioletni chłopiec, ma oparzenia, przypominające rany, które bardzo ciężko się goją. Nie ma na to żadnego leku, a miesięczny koszt pielęgnacji Krzysia to ok. 6 tys. zł. I właśnie taki był cel wydarzenia.

#GaszynChallenge, co to za akcja?

Zasady: kto zrobi 10 pompek (lub 10 przysiadów) – wpłaca po 5 złotych. Kto nie zrobi – wpłaca po 10 zł, po to by pomóc ciężko chorym dzieciom. Po wykonaniu zadania należy nominować kolejne osoby.

Zaczęło się od akcji pomocy dla Wojtka Howisa. Kiedy udało się zebrać 10 milionów zł na jego leczenie. Teraz kolejni nominowani pompują także dla innych dzieci.

Pompują strażacy, policjanci, strażnicy i leśnicy, służba więzienna, muzycy i piłkarze, starostowie i burmistrzowie, radni i urzędnicy, załogi prywatnych firm oraz prywatne pojedyncze osoby.

Akcja dotarła również do nas. Powiat Szydłowiecki został do akcji nominowany przez Urząd Miejski w Szydłowcu.

Pracownicy Starostwa i Radni Rady Powiatu w Szydłowcu nominowali:

Urząd Gminy w Jastrzębiu

Urząd Gminy w Orońsku

Urząd Gminy w Mirowie

Starostwo Powiatowe w Końskich

 

 

 

 

 

 

I.P.S.

Opublikowano: 09 lipca 2020 08:48

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 300

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.