Światowy Dzień Zdrowia – okażmy potrzebę partnerstwa i solidarności

Jeśli człowiek rodzi się ze skrzydłami, powinien zrobić wszystko, żeby się nimi posłużyć i latać”. Przesłanie prekursorki nowoczesnego pielęgniarstwa Florence Nightingale sprzed ponad stu lat nie straciło nic na swojej aktualności i mocy.

Dziś, w dobie pandemii, oczy i serca całego świata zwrócone są w kierunku pracowników ochrony zdrowia. Ich praca, to nie tylko powinność społeczna, która daje możliwość realizacji zawodowej, ale przede wszystkim służba -  odpowiedzialna, wpisująca się w morale, gotowa stawić dobro drugiego człowieka nad prywatnym.

Światowy Dzień Zdrowia, który obchodzimy 7 kwietnia,  w tym wymagającym czasie szczególnie motywuje do refleksji…

Lekarzy, pielęgniarki, położne, diagnostów laboratoryjnych, ratowników medycznych, farmaceutów i pomocniczy personel medyczny otoczmy należnym szacunkiem i okazujmy wdzięczność za ich codzienny trud i zaangażowanie.

Dostrzeżmy potrzebę partnerstwa i solidarności – dla wspólnego dobra…

 

Z życzeniami zdrowia

Starosta Szydłowiecki – Włodzimierz Górlicki

Opublikowano: 07 kwietnia 2020 23:38

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 586

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.