Wsparcie samorządów dla medycznych służb ratowniczych


Zarząd Powiatu w Szydłowcu podjął decyzję o uruchomieniu środków „rezerwy kryzysowej” Powiatu Szydłowieckiego na wsparcie rzeczowe w postaci środków ochrony indywidualnej oraz preparatów dezynfekcyjnych na potrzeby działań służb ratowniczych, w szczególności medycznych.

Wśród zakupionych środków znajdą się m.in. rękawiczki i fartuchy jednorazowe, maski twarzowe, gogle i okulary oraz kombinezony ochronne.

Mając na uwadze wspólne dobro, także samorządy gminne w solidarnym geście dołączyły do apelu Starosty Szydłowieckiego o wsparcie medycznych służb ratowniczych w walce z koronawirusem.

Podjęte działania mają na celu doposażenie stacji pogotowania ratunkowego przy Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Szydłowcu, finansowanej z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Udzielana przez samorządy pomoc, wynika z potrzeby zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania choroby zakaźnej COVID-19, w myśl zasady - że tylko odpowiedni reżim sanitarny i ochrona osobista ratowników medycznych zapewni możliwość dalszego służenia pacjentom.

 

 

spzzoz_wazne_telefony.jpg

Opublikowano: 31 marca 2020 17:30

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 358

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.