Światowy Dzień Chorego

W dniu 11 lutego 2020 r. pacjenci Zakładu Pielęgnacyjno Opiekuńczego w Szydłowcu oraz przedstawiciele Powiatu Szydłowieckiego świętowali Światowy Dzień Chorego.

W spotkaniu uczestniczyli: Anita Gołosz - Wicestarosta Powiatu w Szydłowcu, Agnieszka Sobótka – Klepaczewska – Przewodnicząca Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej  i Rodziny Rady Powiatu w Szydłowcu, Andrzej Piotrowski – Dyrektor SPZZOZ  w Szydłowcu oraz Agnieszka Niziołek – Pracownik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu.

Gości powitała Jadwiga Matracka – Kierownik Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego w Szydłowcu.

Goście życzyli pacjentom Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego w Szydłowcu przede wszystkim wytrwałości w codziennych zmaganiach z chorobą, a pracownikom dużo cierpliwości oraz zadowolenia z wykonywanej pracy. Wręczyli także kwiaty i drobne upominki.

Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II  w 75 rocznicę objawień fatimskich i w 11 rocznicę zamachu na jego życie – z myślą o tym, by poświęcić jeden dzień w roku modlitwie, refleksji i dostrzeżeniu tych, którzy cierpią  z powodu różnych chorób i dolegliwości.

Święto obchodzone jest każdego roku w dniu 11 lutego.

Opublikowano: 02 marca 2020 11:59

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 278

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.