Nabór wniosków o stypendia dla dzieci

Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o stypendia Stowarzyszenia SPES.

Rozpoczyna się nabór wniosków, który potrwa do 5 marca br.

Program Pomocy Dzieciom jest skierowany do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, opiekujących się dziećmi do 25 roku życia, które wskutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym. Stowarzyszenie proponuje im stypendium po to, aby mogli w sposób trwały poprawić swoją sytuację życiową.

Respirator, ssak, koncentrator tlenu, podtrzymują funkcje życiowe dziecka w ciężkim stanie klinicznym. Do tego leki, pampersy, maści, rehabilitacja…koszty opieki sięgają około tysiąca złotych miesięcznie. Pokój dziecka przypomina mini salę szpitalną ze specjalistycznym sprzętem. Jeden z rodziców rezygnuje z pracy, by pełnić dwudziestoczterogodzinny dyżur przy łóżku. Dziecko najczęściej nie chodzi, nie połyka, nie mówi. Nie potrafi odkaszlnąć dlatego trzeba być blisko, stale w gotowości, by odessać wydzielinę z górnych dróg oddechowych. Śmierć może przyjść w każdej chwili, tak szybko jak przychodzi infekcja dlatego opiekunowie muszą dbać o sterylne warunki w domu. Mama i tata żyją w lęku o jutro, o życie dziecka, o to czy będą mieli z czego zapłacić za prąd i czynsz. 

Taka jest codzienność rodzin, które podejmują trud opieki. Stowarzyszenie SPES chce dotrzeć zwłaszcza do tych, których wołanie o pomoc nie przebija się do mediów i gazet. Do rodzin, które są w najtrudniejszej sytuacji i mimo to z wielkim oddaniem opiekują się ciężko chorymi dziećmi oraz dostrzegają własne możliwości radzenia sobie z trudnościami. Poznaj obecnych stypendystów i zobacz jak udzielana jest pomoc. 

Szczegółowe informacje  znajdują się na stronie: www.spes.org.pl/stypendia

Do pobrania:

informacja o stypendiach (wersja pdf)

Opublikowano: 19 lutego 2020 10:00

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 181

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.