„Najpopularniejszy Dzielnicowy Roku 2019” na terenie powiatu szydłowieckiego - rusza konkurs

2 stycznia 2020r. na terenie powiatu szydłowieckiego rusza konkurs „Najpopularniejszy Dzielnicowy roku 2019”, dzięki któremu można docenić codzienną pracę tych policjantów, którzy są najbliżej mieszkańców - dzielnicowych. Głosowanie w plebiscycie potrwa do 31 stycznia 2020r. Organizatorem XI edycji konkursu jest Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu.

Zgodnie z założeniami programu „Dzielnicowy bliżej nas”, dzielnicowy jako policjant pierwszego kontaktu w rejonie służbowym, odgrywa bardzo ważną rolę w systemie działań profilaktycznych, ze względu na jego bezpośredni kontakt ze społecznością lokalną oraz wstępne, pierwsze diagnozowanie zjawisk patologicznych i kryminalnych w środowisku. Priorytetem pracy dzielnicowego winno być utrzymywanie bezpośredniego kontaktu ze społecznością lokalną przez co ma możliwość poznania opinii dotyczącej jej potrzeb, obaw i problemów, a przez to dedykowania precyzyjnych działań zaradczych zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom rejonu. Organizowany konkurs ma na celu, aby najlepszy dzielnicowy został wyłoniony nie tylko na podstawie konkursu opartego o wiedzę i umiejętności policjantów, ale przede wszystkim, aby zdecydował o tym ranking uzyskanych głosów mieszkańców.

Każdy mieszkaniec powiatu szydłowieckiego będzie mógł oddać  swój głos  i napisać  w ankiecie, który  jego zdaniem dzielnicowy  jest najlepszy w swoich działaniach. Skrzynki do głosowania ustawione są w  Urzędzie Miejskim w Szydłowcu, Starostwie Powiatowym w Szydłowcu, oraz w Urzędach Gmin w  Orońsku, Jastrzębiu, Chlewiskach i Mirowie. Ponadto  będzie można bezpośrednio zagłosować w recepcji Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu przy ulicy Kościuszki 194  lub przesłać wypełnioną ankietę w formie elektronicznej na adres kppszydlowiec@ra.policja.gov.pl

Nazwiska i rejony dzielnicowych dostępne są na stronie internetowej: Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/wsz/twoj-dzielnicowy/twoj

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Opublikowano: 02 stycznia 2020 08:43

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 440

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.