SZLACHETNA PACZKA. Powiat Szydłowiecki włączył się w inicjatywę niesienia mądrej pomocy

Kwotę 3245 zł zebrała ekipa Szlachetnej Paczki złożona z pracowników Starostwa Powiatowego w Szydłowcu, Zarządu Dróg Powiatowych w Szydłowcu, Powiatowego Urzędu Pracy, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Domu Pomocy Społecznej w Łaziskach, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Radni Rady powiatu w Szydłowcu.

7 grudnia, w sobotę, rodzinę Pani Ewy odwiedził Starosta Szydłowiecki Włodzimierz Górlicki wraz z wolontariuszami Szlachetnej Paczki i pracownikami Starostwa, by przekazać osobiście prezenty.

 - Za uzbieraną kwotę zakupiliśmy rzeczy, o które prosiła rodzina: tonę węgla, kuchenkę gazową, odzież (w tym kurtki zimowe), obuwie, środki czystości, kołdrę, pościel, koc, ręczniki – to najpilniejsze potrzeby, które tego dnia udało nam się zaspokoić i  - informuje Inga Pytka-Sobutka, koordynatorka zbiórki.  

Ponadto każdy z członków rodziny otrzymał upominek: Pani Ewa – zestaw kosmetyków, Pan Marek – zestaw narzędzi, Piotr – powerbank, Kornelia – perfumy i książkę. Doręczone zostały także rzeczy materialne, które przekazali urzędnicy: żelazko i pościel – bardzo się przydały!

- To było niezwykłe doświadczenie i ogromna radość móc zobaczyć uśmiechy na twarzach rodziny. Każdą rzecz, którą rodzina otrzymała nie była z przypadku, dlatego wiemy, że będzie w pełni wykorzystana. Takie pomaganie ma sens! - podsumowuje Inga Pytka-Sobutka ze Starostwa Powiatowego w Szydłowcu.

Opublikowano: 13 grudnia 2019 12:38

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 338

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.