Nowości wydawnicze na jesienne wieczory


Rynek wydawniczy w Polsce już od wielu lat działa bardzo prężnie. Co miesiąc kolorowe lśniące okładki nowości przyciągają wzrok czytelników i kuszą obietnicą przeżycia wspaniałych wrażeń. Co i rusz pojawia się nowa gwiazda na firmamencie literackim, nowy bestseller, wznowienia, kontynuacje. Nie inaczej zapowiada się jesień 2019 roku. Wydawnictwa przygotowały niezwykle bogatą ofertę nowości. Niektóre z nich można już wypożyczyć w Powiatowej Bibliotece Publicznej w  Szydłowcu.

Księgozbiór biblioteki został wzbogacony o wiele ciekawych pozycji z zakresu literatury faktu. Na pewno wśród nich należy wyróżnić „27 śmierci Toby’ego Obeda” Joanny Gierak-Onoszko. Autorka zabiera nas w  podróż do Kanady. Nie jest to jednak zwykła podróż do pięknych zakątków tego kraju. Wyśmienity reportaż odsłania przed nami prawdę, którą nie jest łatwo poznać, która jest brutalna i wstrząsająca, a pokazuje życie rdzennych mieszkańców po „najeździe” Europejczyków. Mimo że ta historia jest makabryczna, na pewno warto ją poznać.

Niewątpliwie, pozostałe publikacje literatury faktu również zasługują na przeczytanie. Paweł Kapusta, autor doskonałego debiutu o sytuacji w polskiej służbie zdrowia pt. „Agonia”, tym razem zabiera nas do  zamkniętego świata służby więziennej („Gad. Spowiedź klawisza”), Agnieszka Wolińska - Riedi pokazuje życie mieszkańców Watykanu („Kobieta w Watykanie. Jak żyje się w najmniejszym państwie świata”), a Souad Mekhennet prezentuje różne oblicza dżihadyzmu („Powiedzieli, żebym przyszła sama. Za linią dżihadu”).

Wydawnictwa zadbały również, aby miłośnicy beletrystyki znaleźli coś dla siebie na długie jesienne wieczory. Czytelniczki może zainteresować nowa pozycja Ałbeny Grabowskiej „Matki i córki”, w której poznamy cztery pokolenia kobiet i ich tajemnice rodzinne, a wszystko to na tle burzliwej historii Polski. W nowościach literatury polskiej pojawiły się również inne wyczekiwane powieści: „Horyzont”  Jakuba Małeckiego i „Kot niebieski” Martyny Bundy.

Rozwiązywanie kryminalnych zagadek czeka na nas w: „Pokrzyku” Katarzyny Puzyńskiej, „Rzeźniku” Maxa Czornyja, „Kasztanowym ludziku” Sorena Sveistrupa, a także w policyjnej trylogii „Kryształowi” Joanny Opiat-Bojarskiej. Swoje nowe powieści wydały też znane i lubiane: Charlotte Link „Polowanie” i Tess Gerritsen „Kształt nocy”. A na deser dla miłośników mocnych wrażeń mamy „Instytut” Stephena Kinga.

Najmłodsi czytelnicy mogą liczyć na spotkanie ze swoimi ulubionymi bohaterami książek: Kicią Kocią  („Kicia Kocia na lotnisku” Anita Głowińska) i Puciem („Pucio umie opowiadać”) Marta Galewska-Kustra. Na nieco starsze i odważne dzieci czeka Mortynka, dziewczynka-zombie („Mortynka i nieznośny kuzynek, „Mortynka i przyjaciel duch” Barbara Cantini). Dla ciekawych świata przyrody mamy „Gabinet zoologii” Rachel Williams. Jest to książka, która posiada szczególne ilustracje, oglądane przez inny kolor soczewki ukazują nam, co dzieje się za dnia lub w nocy.

Poniżej - link do pełnej listy zakupionych nowości wydawniczych.

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Szydłowcu serdecznie zaprasza do swojej siedziby przy ulicy Zamkowej 1 (budynek Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza – drugie wejście, parter), a także na swoją stronę internetową: biblioteka.szydlowiecpowiat.pl, gdzie znajduje się katalog online.

 

 

Opublikowano: 08 listopada 2019 11:07

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Załączniki:

Lista nowości wydawniczych [842.61 KB]

Wyświetleń: 367

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.