„Sienkiewicz” gościł uczniów i nauczycieli szkół partnerskich w ramach Projektu Erasmus+ S.H.A.R.E.

W dniach 30.09.2019r. do 04.10.2019r. w szydłowieckim liceum odbyła się mobilność w ramach realizacji zadań projektowych, w której uczestniczyli uczniowie i nauczyciele szkół partnerskich z Włoch, Litwy, Wielkiej Brytanii oraz Turcji. Wszystko to było możliwe dzięki aktywnemu udziałowi szkoły w unijnym Projekcie S.H.A.R.E. - Dzielenie się dziedzictwem kulturowym Europy w Programie Erasmus + Partnerstwa Strategiczne.

Goście ze szkół partnerskich zwiedzili Szydłowiec, wspólnie z uczniami i nauczycielami liceum realizowali zaplanowane na mobilność zadnia projektowe, uczestniczyli w Szkolnym Festiwalu Muzyki oraz zwiedzili Muzeum Wsi Kieleckiej, gdzie również przeprowadzone zostały warsztaty z garncarstwa. Warto podkreślić, że to już kolejna mobilność gdzie spotykają się uczniowie i nauczyciele szkół partnerskich. W ramach realizowanego projektu odbyły się mobilności w Nailsea School w Wielkiej Brytanii oraz Liceo Statale G.D. Cassini San Remo we Włoszech.

Projekt ERASMUS+ jest świetną okazją na rozwój swoich umiejętności językowych, nawiązanie przyjaźni oraz na zdobycie nowych doświadczeń. Takie spotkania z uczniami szkół zagranicznych są świetne pod każdym względem, warto angażować się w działania projektowe, a tym samym poszerzać swoje horyzonty. – tak twierdzą wszyscy uczniowie szydłowieckiego „Sienkiewicza”. Projekt S.H.A.R.E. skupia wysiłki krajów europejskich w zwiększeniu świadomości w szkołach na temat konieczności dbania o ideowe bogactwo naszego kontynentu, w kontekście Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018. Działania te rozwijają kompetencje językowe, osobiste, kształtują postawy otwartości i tolerancji. Koordynatorami szkolnymi programu są: Marzena Janowska, Karolina Maj oraz Ireneusz Kosno.

Opublikowano: 05 listopada 2019 11:28

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 304

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.