Glock czy kałasznikow? STRZELANIE BOJOWE

Strzelanie bojowe. Zdjęcie tytułowe

Uczniowie klas trzecich ochrony granic i edukacji policyjnej z Zespołu Szkół im. KOP w Szydłowcu, w dniu 30.10.2019 r. zwieńczyli swoją trzyletnią przygodę z bronią, strzelaniem bojowym. Strzelnica ŚWIT w Starachowicach przywitała wszystkich chłodną, ale słoneczną pogodą. Trzeci już pobyt na strzelnicy sprawił, że sprawy organizacyjno-ewidencyjne przebiegły sprawnie i można było przejść do meritum.

Do wyboru były dwa rodzaje broni, pistolet (Glock 17 9mmx19, HK SFP 9 9mmx19) oraz karabin AK 47 czyli popularny kałasznikow – informują organizatorzy i opiekunowie uczniów Roman Rejczak i Robert Wyciszkiewicz.

Większość wybrała karabin, ale byli i tacy, którzy strzelali z wszystkich jednostek broni. Głównym celem szkolenia było przełożenie wiedzy teoretycznej na umiejętności praktyczne. Początkowa trema ustępowała wraz z kolejnymi wystrzałami oraz nasyceniem zapachu prochu w powietrzu.

To wreszcie było „prawdziwe strzelanie”. Odrzut broni nieporównywalnie większy niż przy broni sportowej z jakiej strzelali w zawodach o Puchar Starosty Szydłowieckiego. Huk wystrzałów taki, że bez słuchawek trudno było wytrzymać. Uczniowie okazali się dobrymi strzelcami i ich zdaniem jeszcze nie raz wrócą na strzelnicę.

Opublikowano: 04 listopada 2019 07:59

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 450

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.