RADOSNE NUTKI z Mirowa nagrodzone w Konkursie Wokalnym im. Stanisława Jopka

 

Wokalistki z „Radosnych Nutek” postanowiły „zmierzyć się” z legendą Zespołu „Mazowsze”– Stanisławem Jopkiem i wziąć udział w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym jego imienia. Organizatorem konkursu był Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego.

Przesłuchania I etapu odbyły się w 16 województwach w Polsce. Konkurs popularyzował utwory z repertuaru Zespołu „Mazowsze”, a także szeroko pojęty polski folklor w wersji stylizowanej. Uczestnicy mierzyli się w czterech kategoriach wiekowych. Spośród blisko 600 osób, które zgłosiły się do konkursu, w I etapie na szczeblach wojewódzkich przyznano I,II,III Nagrodę oraz wyróżnienia. Zwycięzcy z wszystkich kategorii wiekowych z szesnastu województw, którzy otrzymali I Nagrodę przeszli do II etapu. Spośród nich wyłoniono dwunastu laureatów oraz zdobywców II i III Nagrody.

Repertuar konkursowy nie należał do najłatwiejszych. Były to pieśni z repertuaru Zespołu „Mazowsze”- te bardziej i mniej znane. Każdy z uczestników prezentował dwa, wybrane z obowiązkowej listy. Ich występy wyróżniały się wysokim poziomem artystycznym i wokalnym. „Radosne Nutki” uczestniczyły w przesłuchaniach regionalnych w województwie świętokrzyskim, które odbyły się w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach. Na deskach sceny WDK zespół z Mirowa reprezentowały trzy Nutki- Solistki: Katarzyna Kobierska, Karolina Zawisza, Amelia Zych. Każda z nich zaprezentowała własne interpretacje dwóch utworów z repertuaru „Mazowsza”, wskazanych przez Organizatora. W I etapie konkursu na szczeblu wojewódzkim Karolina Zawisza znalazła się w gronie nagrodzonych uczestników i otrzymała II Nagrodę.

 

02.jpg

 

01.jpg

 

źródło: facebook.com/Radosne-Nutki

 

Opublikowano: 30 października 2019 11:24

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 437

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.