TELEFONY - podsumowanie policyjnej akcji

Telefony, fot. Starostwo Powiatowe w Szydłowcu / AL


W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego szydłowieccy policjanci przeprowadzili wczoraj akcję „Telefony”. W ramach tych ogólnopolskich działań policjanci z „drogówki” skupili się na kierujących, którzy popełniają wykroczenia korzystając z telefonów komórkowych podczas jazdy.

 „Telefony” to działania polegające na egzekwowaniu stosowania się kierujących do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku – informuje sierż. szt. Marlena Skórkiewicz, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Szydłowcu, i dodaje, że podczas wczorajszych działań policjanci ruchu drogowego skontrolowali 37 pojazdów. Ujawnili 19 wykroczenia, w tym 6 przypadków korzystania z telefonu komórkowego przez kierujących podczas jazdy. 

Przypominamy!

Za korzystanie z telefonu podczas jazdy grozi nie tylko mandat 200 zł. ale też 5 punktów karnych.  Rozmowa przez telefon dekoncentruje i bywa zwyczajnie niebezpieczna. W czasie rozmowy telefonicznej nie skupiamy się na tym, co dzieje się na drodze. Poza tym odebranie telefonu podczas jazdy rozprasza uwagę prowadzącego na około 5 sekund - w tym czasie samochód jadący z prędkością 100 km/h pokonuje prawie 140 m.

Bardzo niebezpieczne jest także odczytywanie i pisanie wiadomości podczas jazdy. Upośledzone zostają wówczas zdolności: rozpoznawania zagrożeń, prawidłowego reagowania na znaki drogowe oraz sygnalizację. Wystarczy chwila nieuwagi, by stracić życie i pozbawić życia innych. Wsiadając za kierownicę samochodu, bierzemy odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoje, swoich pasażerów i innych użytkowników dróg.

 

 

Opublikowano: 17 września 2019 14:37

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 318

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.