Z Orońska wystartuje Wyścig Kolarski „O Konar Dębu Czwartaka”

W niedzielę 22 września, w Orońsku odbędzie się VII edycja Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego „O Konar Dębu Czwartaka”.

Na sportowe wydarzenie o rozpoznawalnej już marce zaprasza główny organizator - Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko. Wyścig objęty jest patronatem sportowym zawodowej grupy kolarskiej CCC Sprandi Polkowice i klasyfikacją punktową Sekcji Masters Polskiego Związku Kolarskiego.

Trasa wyścigu w postaci pętli będzie przebiegać drogami asfaltowymi przez miejscowości: Orońsko – Łaziska – Ciepła –  Świniów –  Zdziechów Kolonia – Chustki -  Wałsnów –  Dobrut – Orońsko. Jedno okrążenie stanowi 20,4 km.

Klasyfikacja medalowa będzie prowadzona w ośmiu kategoriach wiekowych osobno dla kobiet i mężczyzn. Szczegółowe informacje dotyczące wyścigu (w tym trasa, kategorie wiekowe, dystanse, opłaty startowe) są zamieszczone w załączonym niżej regulaminie wyścigu. Rejestracja prowadzona jest elektronicznie na stronie internetowej www.pomiaryczasu.pl  oraz w dniu wyścigu w biurze zawodów od 11:00 do 13:00. Biuro zawodów, w którym będą wydawane numery startowe będzie zlokalizowane w Orońsku, przy ul. Brandta w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu sportowego Oronka. Start wyścigu planowany jest na godz. 13.30.

 

dsc_0198.jpg

 

Tegoroczny wyścig połączony jest z Memoriałem Stanisława Chełmińskiego, zawodnika z gminy Orońsko, który trenował kolarstwo w klubie „Granat” Skarżysko.

Stanisław Chełmiński urodził się 23 sierpnia 1945 roku w Bąkowie (powiat szydłowiecki, gmina Orońsko), jako syn Władysławy i Antoniego Chełmińskich. Zatrudniony był w Zakładach Metalowych MESKO w Skarżysku Kamiennej. Niemniej jego głównym zajęciem były treningi sportowe w sekcji kolarskiej. Zgodnie z danymi zawartymi w zachowanej książeczce sportowo-lekarskiej zawodnika, wydanej przez Polski Związek Kolarski kolarstwo uprawiał od 1964 roku.

Stanisław Chełmiński po raz ostatni stanął na starcie 27 września 1970 roku w Warszawie w wyścigu o puchar Przewodniczącego Prezydium Stołecznej Rady Narodowej, zorganizowanym przez AKS „Sarmata” z Warszawy. Od startu znajdował się w czołówce i miał szansę na zajęcie dobrego miejsca, a nawet zdobycia pucharu. Na przeszkodzie stanął wypadek, który nastąpił w miejscowości Grądy (powiat pruszkowski) w wyniku potrącenia Chełmińskiego przez mężczyznę znajdującego się pod wpływem alkoholu. Niestety pomoc medyczna, w tym operacja głowy nie pozwoliła na uratowanie zawodnika. Zmarł mając jedynie 25 lat i został pochowany na cmentarzu w Orońsku w dniu 29 września 1970 roku.

W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku klub „Granat” Skarżysko zorganizował kilka edycji wyścigów memoriałowych. Jednak reorganizacja klubu sportowego „Granat”, prowadząca do likwidacji sekcji kolarskiej, a także reforma administracyjna kraju spowodowały wycofanie się organizatorów z przygotowywania memoriału. Tradycję tę reaktywowało w tym roku Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko.

 beztytulu.png

 

Wspomniania wyżej impreza sportowa rozpocznie się o godz. 13.00 krótką częścią oficjalną połączoną ze złożeniem wiązanki kwiatów na grobie Stanisława Chełmińskiego. W organizowanym wydarzeniu licznie zapowiedzieli swój udział (także kolarki) zawodnicy trenujący wspólnie ze Stanisławem Chełmińskim w latach sześćdziesiątych.

Start wyścigu odbędzie się godz. 13.30. Po jego zakończeniu odbędzie się ceremonia medalowa, podczas której planowane jest wręczanie trofeów przez Piotra Brożynę – utytułowanego zawodnika grupy CCC. Na zakończenie kolarze oraz kibice będą mogli degustować potrawy regionalne, które będą promowane na stoiskach przygotowanych przez organizacje pozarządowe z terenu powiatu szydłowieckiego. Impreza objęta jest honorowym patronatem Starosty Szydłowieckiego.

Organizatorzy jednocześnie informują, iż w dniu wyścigu w godzinach od 13.30 do 17.30 wystąpią utrudnienia związane z zamknięciem dróg publicznych dla ruchu kołowego.

 

REJESTRACJA ONLINE

Regulamin Imprezy

Mapa Wyścigu


plakat_2019_sklad.jpg

  

Opublikowano: 16 września 2019 10:22

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 834

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.