W środę w starostwie odbierzesz kartę EKUZ


Mazowiecki Oddział NFZ – delegatura w Radomiu uruchomi w szydłowieckim starostwie stanowisko do wydawania kart EKUZ oraz potwierdzenia zleceń na wyroby medyczne.

Akcja odbędzie się w środę 4 września w godzinach 9-15 na hollu w budynku Starostwa Powiatowego w Szydłowcu przy pl. M. Konopnickiej 7.

Jak informuje Narodowy Fundusz Zdrowia, Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie tymczasowego pobytu na terenie innego państwa członkowskiego UE/EFTA. EKUZ może zostać wydana wyłącznie osobom, które posiadają prawo do świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych.

Więcej informacji o sposobie wyrobienia karty EKUZ pod linkiem: http://www.nfz-warszawa.pl/dla-pacjenta/zalatw-sprawe-krok-po-kroku/jak-wyrobic-karte-ekuz/

Opublikowano: 03 września 2019 08:56

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 348

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.