XXVII Ogólnopolski Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych Stylizowanych im. Jana Derlety

plakat informacyjny

1 września 2019 r. na dziedzińcu zamkowym w Szydłowcu odbędzie się

XXVII Ogólnopolski Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych Stylizowanych im. Jana Derlety. Przegląd organizowany jest przez Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek i odbywa się w Szydłowcu od 1983 roku

Przegląd realizowany jest 3 kategoriach:

 

  • zespołów folklorystycznych
  • kapel ludowych stylizowanych
  • zespołów folkowych

 

Uczestnikami imprezy będą taneczne zespoły folklorystyczne prezentujące programy w formie opracowanej artystycznie, kapele i zespoły folkowe prezentujące melodie ludowe wykorzystujące instrumenty nowszej generacji takie jak: akordeon, trąbka, klarnet, instrumenty perkusyjne itp., a także te kapele i zespoły,  których skład oparty jest o tradycyjne instrumenty z całej Polski oraz zespoły prezentujące folklor in crudo (nieopracowany artystycznie) z terenu powiatu szydłowieckiego.

 

Celem Przeglądu im Jana Derlety jest popularyzacja dorobku zespołów prezentujących polski folklor taneczny i muzyczny, upowszechnianie kultury ludowej oraz doskonalenie warsztatu twórczego uczestników.

 

W tym roku w przeglądzie weźmie udział około ok. 20 zespołów z całej Polski.

Podczas imprezy na wyspie zamkowej odbędzie się też kiermasz wystawców tradycyjnej regionalnej kuchni i rękodzieła ludowego i artystycznego.

 

Tegoroczna edycja została dofinansowana ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2019“.

RI.

Opublikowano: 28 sierpnia 2019 09:19

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 385

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.