ŚWIĘTO KULTURY PORTUGALSKIEJ. NIESPODZIEWANY POCZĄTEK JESIENI.

zapowiedź

W niedzielę, 8-go września 2019 od godz. 12.00 zapraszamy do Orońska wszystkich miłośników muzyki fado, wina porto i słonecznej Portugalii, której dedykowana jest kolejna, siedemnasta już, edycja „Niespodziewanego Początku Jesieni”.

Jak co roku program imprezy jest oryginalny i zróżnicowany, ma swoich stałych bywalców, którzy niecierpliwie czekają na kolejne odsłony cyklu. Zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkich, którzy odwiedzili Portugalię i tych, którzy jeszcze tam nie byli.

W Orońsku będzie niepowtarzalna okazja poczuć smak i atmosferę tego pięknego kraju. W tym roku jedną z gwiazd dnia będzie muzyk portugalski Joao de Sousa, w Orońsku odbędzie się promocja jego ostatniej płyty, z koncertem muzyki fado wystąpi Kinga Rataj, artystka wykonując ten rodzaj muzyki osiągnęła poziom równy rodowitym Portugalczykom.

Organizatorzy zapewniają, że w Orońsku jej koncert będzie niezapomnianą okazją do świetnej zabawy. Ze spektaklem „Somente” wystąpi portugalski teatr ulicznych szczudlarzy - Teatro SO. Jest to spektakl pantomimiczny, aktorzy esencję uczuć i emocji wyrażają poprzez ruch i gest. Spektakl będzie więc dużym przeżyciem jako niecodzienne widowisko dla dzieci, a ze względu na głębokie przesłanie również dla dorosłych.

Na miłośników tańca czeka niespodzianka – prezentacja kizomby, czyli tanga afrykańskiego spopularyzowanego przez tancerzy z Portugalii, w Polsce zyskuje popularność obok takich tańców jak salsa czy bachata. Jej charakter, zmysłowość, afrykański ruch ciała oraz dynamiczna muzyka sprawiają, że taniec ten z roku na rok przyciąga coraz większe grono zwolenników.

Jednym z najpopularniejszych symboli Portugalii jest galo de Barcelos – czyli czarny kogucik- synonim uczciwości, zaufania i honoru. W Orońsku będzie można wziąć udział w konkursie na najpiękniejszego kogucika wykonanego dowolną techniką: malowanego, rzeźbionego w glinie lub w masie cukrowej w postaci lizaka. Każdy będzie mógł wziąć udział w wykonaniu giga - sardynki, która obok koguta jest kolejnym symbolem kojarzonym z Portugalią.

Dla dzieci będzie plac zabaw, gry terenowe i konkursy z nagrodami.

Na okolicznościowym bazarku będzie można kupić oryginalne koguciki, regionalne wina i artykuły spożywcze, wyroby z korka: biżuterię, artykuły dekoracyjne i przemysłowe. Restauracja portugalska Mesa Portuguesa będzie serwowała typowe portugalskie dania.Wstęp na festyn jest bezpłatny.

 

RI.

Opublikowano: 23 sierpnia 2019 08:10

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 322

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.