Szydłowieckie obchody Święta Policji


W piątek 19 lipca, policjanci z szydłowieckiej komendy obchodzili swoje święto. Uroczystość odbyła się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Szydłowcu, podczas której funkcjonariusze otrzymywali awanse i odznaczenia.

Punktualnie o godz. 13:30 na w Sali Konferencyjnej Starostwa w Szydłowcu rozpoczęła się uroczysta zbiórka z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej oraz powiatowego Święta Policji

Na uroczystość, oprócz mianowanych policjantów oraz ich rodzin, kierownictwa KPP Szydłowiec, przybyli również – m.in. Starosta Szydłowiecki Włodzimierz Górlicki, Burmistrz Szydłowca Artur Ludew, Dzkiekan Dekanatu Szydłowieckiego ks. Marek Kucharski, Wójt Gminy Orońsko Henryk Nosowski, Wójt Gminy Mirów Artur Siwiorek, Wójt Gminy Jastrząb Andrzej Bracha, Wójt Gminy Chlewiska Waldemar Sowiński, Radna Miejska Jadwiga Kopycka, Sędzia Sądu Rejonowego w Szydłowcu Grzegorz Gaj, Komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu mł. bryg. Paweł Sokół, Zastępca Komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu mł. bryg. Sławomir Mielniczuk, p.o. Komendanta Placówki Żandarmerii Wojskowej w Radomiu starszy chorąży sztabowy Piotr Kotwin, Nadleśniczy Nadleśnictwa Skarżysko Zbigniew Dąbrowski, Komendant Posterunku Straży Leśnej w Skarżysku Sławomir Sieczka, Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego Robert Król, a także pracownicy Policji i emeryci.

Podczas uroczystości wręczane były akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Podczas tegorocznych obchodów z szydłowieckiej komendy 22 policjantów zostało mianowanych na wyższe stopnie służbowe, a 18 funkcjonariuszy szydłowieckiej Policji otrzymało medale i odznaczenia przyznane przez Zarząd Wojewódzki NSZZP Województwa Mazowieckiego.

Po wręczeniu aktów mianowania i odznaczeń Komendant Powiatowy Policji w Szydłowcu mł. insp. Jacek Różański pogratulował awansowanym. Z okazji Święta Policji złożył wszystkim serdeczne życzenia, które skierował również do bliskich funkcjonariuszy i pracowników Policji.

Wyrazy uznania i zaangażowania w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom policjantom i pracownikom złożyli również przedstawiciele władz samorządowych i ksiądz dziekan, którzy życzyli dalszych sukcesów wszystkim policjantom szydłowieckiej Policji. Wiele ciepłych słów i gratulacji skierowali do awansowanych i odznaczonych.

Jak zauważa rzecznik komendy w Szydłowcu Marlena Skórkiewicz, niestety nie wszyscy awansowani mogli uczestniczyć w tak ważnym dla szydłowieckich policjantów święcie z uwagi na potrzebę służby i zadbania o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu.  Jednak wszystkim należą się gratulacje, podziękowania i wyrazy szacunku.

 

 

Opublikowano: 25 lipca 2019 10:38

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 356

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.