POWSTANIE BIEŻNA 5-TOROWA. Inwestycja za ponad 300 000 zł


Powiat Szydłowiecki otrzymał dofinansowanie z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2019”.

Projekt dotyczy budowy i przebudowy obiektów sportowych na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu. Istotną częścią zamierzenia jest budowa infrastruktury lekkoatletycznej w postaci pięciotorowej bieżni o długości 100 metrów.

– Inicjatywę rozszerzenia bazy sportowej przy naszej szkole przyjmujemy z wielkim zadowoleniem. Mówiąc językiem sportowym, to duży skok naprzód – zauważa dyrektor szkoły Karol Kopycki.

Informacja o budowie bieżni to pomyślna wiadomość dla uczniów i nauczycieli, ale także dla wszystkich osób korzystających rekreacyjnie z obiektów sportowych przy szydłowieckim liceum w ramach programu „Otwarte Boiska”. Dodatkowa infrastruktura lekkoatletyczna może być uzupełnieniem tej oferty. Pozytywnie na temat inwestycji wypowiada się także Powiatowy Koordynator Sportu Andrzej Koniarczyk, podkreslając, że formuła przyszłorocznych Igrzysk Młodzież Szkolnej z pewnością zostanie zmodyfikowana, z korzyścią dla sprinterów.

Koszt inwestycji to ponad 300 000 zł. Blisko jedną trzecią wydatku pokryje Samorząd Województwa Mazowieckiego. Umowę w tej sprawie podpisano w Szydłowcu z wicemarszałkiem Rafałem Rajkowskim.

 

img7862.jpg

 

Opublikowano: 23 lipca 2019 09:27

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 304

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.