Koncert Azyl P. Rock Na Zamku

Ania Brachaczek i Juan Carlos podczas zeszłorocznego koncertu

Na dziedzińcu szydłowieckiego zamku ponownie zabrzmią głosy Ani Brachaczek, Juan Carlo Cano i Macieja Silskiego. To za sprawą koncertu pamięci Andrzeja Siewierskiego.

 

Koncert Azyl P. Rock Na Zamku na stałe wpisał się w kalendarz szydłowieckich imprez. Nie bez przyczyny. Azyl P. wywodzi się z szydłowieckiego ruchu muzycznego. Zespół powstał w 1982 roku i szybko zdobył popularność wśród fanów rocka. Grupa wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Młodych Talentów, którego pomysłodawcą był Franciszek Walicki, ojciec polskiego bigbitu i rocka. To on stał za sukcesami takich grup, jak Czerwono-Czarni, Niebiesko-Czarni czy Breakout.

Kapela brała udział w najważniejszych festiwalach w kraju, od Rockowicka, Rock Areny po Jarocin 1984 a dorobek Azylu poszerzał się o kolejne przeboje. Nia ma chyba w Polsce fana rocka, który by nie nucił kiedyś „Małej Maggie”.

"Najśmieszniejsze jest to, że jeden z ówczesnych bossów muzycznej branży słysząc to nagranie stwierdził: 'Do przedszkola, a nie na estradę'. Dwa miesiące później naszą piosenkę śpiewała cała Polska, znalazła się ona też na pierwszym miejscu listy przebojów" - wspominał swego czasu basista Darek Grudzień w "Echu Dnia".

Grupa kilkukrotnie próbowała reaktywować swą działalność po tym jak pod koniec lat 80tych zawiesiła swą działalność. Ostatecznie próby reaktywacji zespołu zakończyła śmierć frontmana Andrzeja Siewierskiego w 2007r.

20 lipca 2019 r. znów na dziedzińcu zamkowym zabrzmią "Och Lila"czy "Kara śmierci" podczas koncertu Rock na Zamku pamięci Andrzeja Siewierskiego.

Przed głównym koncertem, publiczność rozgrzeje zespół SIQ założony przez Ślimaka (Acid Drinkers) i Anię Brachaczek (Biff i Panny Wyklęte). SIQ to energetyczna dawka rock’n’rolla z domieszką punka.

Koncert, który poprowadzi Marek Wiernik jest organizowany przez Powiat Szydłowiecki i Gminę Szydłowiec przy wsparciu Szydłowieckiego Centrum Kultury – Zamek, współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

WSTĘP WOLNY

 

AZYL P PLAKAT

 

 

LOGOTYP MAZOWSZE SERCE POLSKI

 

 

 

RI.

Opublikowano: 03 lipca 2019 08:51

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 386

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.