OTWARTE BOISKA DLA WSZYSTKICH. Bezpłatna gra i zajęcia z instruktorem

Zapraszamy, wzorem lat ubiegłych, do skorzystania z oferty Powiatu Szydłowieckiego i udział w bezpłatnych zajęciach z instruktorem lub grę rekreacyjną. Korty tenisowe na boisku wielofunkcyjnym przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu (ul. Zamkowa 1).


Tenis ziemny to szlachetny i czysty sport. Pozwala w sposób zrównoważony rozwinąć cechy intelektualne i motoryczne. Z tych drugich można wymienić: zwinność, gibkość, siłę i wytrzymałość. Dyscyplina jest przyjazna dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a naukę gry można rozpocząć w każdym wieku.
Uprawiający ten sport rekreacyjnie, podkreślają, że to dobry sposób na wyzbycie się stresu lub rozładowanie nadmiaru emocji. Regularne zaś ćwiczenia (dwa razy w tygodniu) powodują zwiększenie wydolności płuc. Gra w tenisa przeciwdziała cukrzycy, otyłości, chorobom serca, naczyń i osteoporozie, pomaga w spalaniu tkanki tłuszczowej – w ciągu godzinnego treningu można spalić nawet do 700 kalorii.

To tylko nieliczne powody, dla których warto zacząć grać w tenisa.

Korty tenisowe otwarte są dla wszystkich według harmonogramu:

   
PONIEDZIAŁEK    13:00 – 19:00
WTOREK              13:00  – 19:00
ŚRODA                     ---------
CZWARTEK           13:00  – 19:00
PIĄTEK                 

13:00 – 19:00

SOBOTA                11:00 – 19:00Kontakt w sprawie rezerwacji i dostępności sprzętu sportowego:  tel. 607 627 321.


Zgodnie z potrzebą uczestników, w zaproponowanych terminach mogą odbywać się zajęcia doskonalące grę w piłkę siatkową, ręczną, koszykową lub nożną.

Opublikowano: 05 czerwca 2019 18:15

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 264

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.