Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

zmagania zawodników na miasteczku ruchu drogowego

W czwartek, 4 kwietnia 2019 roku, odbyły się eliminacje powiatowe kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. Turniej przeprowadzili policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii KPP w Szydłowcu. W konkursie wzięły udział reprezentacje szkół podstawowych ze wszystkich gmin powiatu szydłowieckiego. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego oraz umiejętnościami sprawnościowymi jazdy na rowerze. Turniej rozpoczął się od części teoretycznej przeprowadzonej w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu. Część praktyczna to zmagania na miasteczku ruchu drogowego, mieszczącym się na Osiedlu Wschód. Najlepsza wśród starszej i młodszej grupy wiekowej okazała się drużyna uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mirowie.

Czołowe zespoły będą reprezentować Powiat Szydłowiecki  podczas eliminacji rejonowych, które odbędą się 9 maja w Jedlińsku.

Każdy ze startujących uczniów otrzymał pamiątkowy medal, dyplom oraz upominki. Do rąk zwycięzców trafiły ponadto puchary i atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Powiat Szydłowiecki oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu.

Zwiększanie wiedzy i umiejętności z zakresu właściwego zachowania na drodze, wpisuje się w ramy nowego programu profilaktycznego: „B&N czyli B jak bezpieczny i N jak niechroniony”, Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

 

 

RI.

Opublikowano: 09 kwietnia 2019 11:38

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 230

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.