„Dni Otwarte” w ZSO im. H. Sienkiewicza w Szydłowcu

W dniach 25-26 marca uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjów, tłumnie przybyli zapoznać się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Szydłowcu.

Młodzież witał dyrektor Karol Kopycki, który omawiał i prezentował wszystkie atuty liceum. Najważniejszym z nich jest bardzo wysoka zdawalność matury. Ubiegłoroczna średnia krajowa zdawalności egzaminu dojrzałości dla wszystkich typów szkół ponadpodstawowych, to 75,8%, dla liceów ogólnokształcących - 85,3%. Szydłowiecki „Sienkiewicz” może pochwalić się wynikiem rzędu 98,3%. Szkoła zapewnia naukę w trybie jednozmianowym, od 8:00 do maksymalnie 15:50, od poniedziałku do piątku. Jest to o tyle istotne, że niektóre placówki w związku z kumulacją dwóch roczników podczas naboru na rok szkolny 2019/2020, będą zmuszone do wprowadzenia trybu dwuzmianowego, a nawet przeprowadzania zajęć w sobotę. Osoby dojeżdżające mogą liczyć na częściowy zwrot kosztów w wysokości do 50% całości tego typu wydatków. Szkoła gwarantuje w ramach zajęć lekcyjnych odbywające się raz w tygodniu wyjazdy na basen, a w okresie zimowym także na lodowisko. Oferuje kurs przedmedyczny kończący się uzyskaniem certyfikatu. Uczennice liceum zaprezentowały przybyłym na fantomach swoje umiejętności

w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Wszystkim miłośnikom komputerów i nauk informatycznych, „Sienkiewicz” może zaproponować m.in. zajęcia z wykorzystaniem drukarki 3D. Uczniowie odbywają także „praktyki” w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu oraz BioCentrum Edukacji Naukowej w Warszawie. Uczestniczą ponadto w warsztatach językowych prowadzonych przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Warty podkreślenia jest również aktywny udziałw programie Erasmus+, dzięki któremu młodzież miała okazję zbierać cenne doświadczenia w takich krajach jak Wielka Brytania, Francja czy Włochy.

ZS im. H. Sienkiewicza istnieje od 75 lat. Przekłada się to na prawie 6 tysięcy absolwentów, wykształconych przez 230 nauczycieli. To miejsce, które naprawdę gwarantuje solidne przygotowanie do jeszcze większych wyzwań w dorosłym życiu.

 

Opublikowano: 02 kwietnia 2019 11:13

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 265

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.