TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ! Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza ogłasza nabór!

W dzisiejszych czasach każdy myśli o przyszłości swoich dzieci... aby odnosiły sukcesy na polu nauki i kultury, a jednocześnie przebywały i rozwijały się w przyjaznym, bezpiecznym środowisku, wśród ludzi otaczających ich troską i zrozumieniem. Każdy pragnie, aby jego dziecko odnalazło w szkole drugi dom i mogło w pełni realizować swoje talenty   i uzdolnienia.                 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom każdego rodzica, oferujemy w nowym roku szkolnym 2019/2020 pięć klas, z których każda została objęta patronatem wyższej uczelni bądź instytucji naukowych:

klasy.jpg

W atmosferze spokoju i poszanowania indywidualności, w poczuciu bezpieczeństwa uczniowie w dowolnie wybranej klasie będą mogli rozwijać swoje zdolności i zainteresowania, zdobywać i pogłębiać wiedzę, uzupełniać braki edukacyjne.

- Chcemy zapewnić, że nasza szkoła posiada odpowiednią ilość miejsc, by przyjąć wszystkich zakwalifikowanych uczniów. Będziemy pracować jednozmianowo w trybie pięciodniowym. Zapewniamy dobry i rzetelny poziom nauczania oraz wysoką zdawalność egzaminów maturalnych - podkreśla dyrektor szkoły Karol Kopycki

Proces edukacyjny wspieramy poprzez wyjścia do teatru, kina, muzeum, uczestnictwo w koncertach, wyjścia na wystawy i prelekcje oraz udział w licznych konkursach przedmiotowych, sportowych czy artystycznych. Wspólnie cieszymy się i dzielimy radością z sukcesów naszych uczniów.

Ze szczególną  troską pielęgnujemy tradycje naszej szkoły, do których należą: wspólne spotkania okolicznościowe (jasełka, wigilie klasowe), bale: studniówkowy oraz karnawałowy "Prima Sienkiewicz". Organizujemy również wydarzenia andrzejkowe, mikołajkowe i walentynkowe. Tradycją naszej szkoły są liczne spotkania z ciekawymi ludźmi oraz uczestnictwo w interesujących przedsięwzięciach. Mamy otwarte serca na potrzeby innych, gramy dla WOŚP-u, wspieramy działania Caritas czy Szlachetnej Paczki.

dzialania.jpg

W szkole realizowane są projekty unijne, dzięki którym młodzież może kształcić swoje umiejętności, korzystać z dodatkowych zajęć edukacyjnych oraz rozwijać kompetencje językowe. Nie wiemy, jaką decyzję podejmą gimnazjaliści i ośmioklasiści wspierani bardzo mocno przez swoich rodziców, ale jednego jesteśmy pewni – Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu jest świetnym wyborem na przyszłość!

- Jako rodzic i wieloletni nauczyciel - mówi dalej Karol Kopycki -  a od siedemnastu lat dyrektor szkoły, ośmielam się zarekomendować naukę w naszym liceum. Dlaczego? Poniżej przedstawiam argumenty. W czasie 75 lat swojego istnienia,  szkoła wychowała pokolenia młodzieży, która osiągnęła liczne sukcesy w dorosłym życiu zawodowym. Możemy się poszczycić absolwentami, którzy rozwinęli ścieżki kariery! Szkoła ta jest wyjątkowa z kilku powodów:

Po pierwsze -  kadra i atmosfera szkoły! Taki zapał nauczycieli, traktowanie indywidualnie każdego ucznia. Mamy świadomość jak trudno dzisiejszą młodzież zaciekawić, my to potrafimy, angażując ją w liczne przedsięwzięcia, projekty i konkursy typu „Erasmus +” , Sesja Popularnonaukowa „Człowiek i jego środowisko”, Dzień Językowy, koła zainteresowań - „Klub Coolthura”,Uczniowski Klub Sportowy „Olimp”.

Po drugie - wysoka zdawalność matury! Warto sprawdzić jak wygląda to w innych szkołach, a nie kierować się tylko opinią.

Po trzecie - bezpieczeństwo! Tak ważne w dzisiejszych czasach, w tym środowisku, każdy zna się wzajemnie, co znacznie eliminuje negatywne wpływy rówieśnicze.

Po czwarte -  szkoła najbliżej Twojego domu! Więc, gdzie jak nie tutaj, zaoszczędzisz czas i pieniądze na dowóz dziecka i oczywiście Jego zdrowie, ponieważ uniknie wyczekiwania zimą, wczesną porą na przystankach.

Ponadto oferujemy:

  • naukę języków w nielicznych grupach                                  
  • dofinansowanie dojazdów
  • stypendia dla najlepszych uczniów i sportowców             
  • zagraniczne wyjazdy
  • indywidualny tok nauki wg potrzeb                                     
  • certyfikat ratownika przedmedycznego
  • ciekawe profile klas                                                               
  • zajęcia z psychopedagogiki
  • elastyczny system rozszerzeń                                               
  • certyfikat IT szkoła

Zapraszamy Rodziców i Kandydatów do szkoły na DNI OTWARTE, by wspólnie dokonać przemyślanego wyboru na przyszłość: 25 marca -  dla absolwentów szkół podstawowych, 26 marca – dla absolwentów gimnazjów. Więcej szczegółów uzyskacie na stronie www.liceum.webd.pl i na facebook

plakat_lo_a3_201819__kopia__kopia.jpg

Opublikowano: 12 marca 2019 07:42

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 284

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.