Nowe książki w Powiatowej Bibliotece Publicznej w ramach dotacji z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Powiatowa Biblioteka Publiczna zakupiła w ramach dotacji 125 książek.

 

W 2018 roku Powiatowa Biblioteka Publiczna w Szydłowcu otrzymała dotację  na realizację zadania w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.

Z przyznanych środków Powiatowa Biblioteka Publiczna w Szydłowcu zakupiła 125 woluminów. Zakup nowości objął literaturę piękną dla dorosłych, literaturę faktu, beletrystykę dla dzieci i  młodzieży, a także wydawnictwa o charakterze informacyjnym. Wybór zakupionych nowości był pokierowany preferencjami czytelników biblioteki, a także propozycjami jakie od nich napływały. Przyznana dotacja przyczyniła się do stałego dopływu nowości wydawniczych do biblioteki, a tym samym uatrakcyjnienia instytucji w oczach czytelników i wzrostu liczby wypożyczających..

Zadanie zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.


logo4.jpg logo5.jpg logo6.jpg

Opublikowano: 04 marca 2019 08:15

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 172

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.