W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym”

Delegacja ze Starostwa Powiatowego: starosta Włodzimierz Górlicki, wicestarosta Anita Gołosz, radni: B

 

W piątek 1 marca przy obelisku upamiętniającym „Żołnierzy Wyklętych”, znajdującym się w Parku Niepodległości, władze miasta, środowiska kombatanckie i oświatowe, oddały hołd żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia w ramach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Walczyli oni o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych polskiego społeczeństwa. Przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi. Dali świadectwo męstwa oraz niezłomnej postawy patriotycznej. Dzień ten upamiętnia również liczne społeczności lokalne, których ofiarność pozwoliła kontynuować opór przez długie lata.

Gościem uroczystości była posłanka na Sejm VIII kadencji Anna Kwiecień.

Kwiaty pod pomnikiem złożyła delegacja Starostwa Powiatowego w składzie: starosta Włodzimierz Górlicki, wicestarosta Anita Gołosz oraz radni: Barbara Majewska, Cezary Sierawski i Łukasz Szcześniak

Cześć i chwała Bohaterom!

Opublikowano: 01 marca 2019 13:26

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 329

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.