Zapraszamy do udziału w IX Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania

 

W związku z obchodzonym 21-ego lutego Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Szydłowcu zaprasza młodych miłośników książek na IX Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania, który odbędzie się 22 lutego 2019 r. o godzinie 9:00 w świetlicy Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza.

Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Szydłowiecki. W realizacji konkursu biblioteka współpracuje z Zespołem Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu i Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Szydłowcu.  

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu szydłowieckiego. Celem tego wydarzenia kulturalnego jest popularyzacja literatury, kształtowanie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstów. Wszystko to, niewątpliwie, przyczyni się do zawarcia na całe życie przyjaźni młodego czytelnika z książką.

Zgłoszenia należy kierować do 15 lutego 2019 r. na adres: Powiatowa Biblioteka Publiczna w  Szydłowcu, ul. Zamkowa 1, 26-500 Szydłowiec lub na adres e-mail: biblioteka@szydlowiecpowiat.pl

Informacje dotyczące konkursu można uzyskać pod tel.: 791 426 802. 

Regulamin imprezy zamieszczamy w poniższym załączniku.

Opublikowano: 11 lutego 2019 12:17

Kategoria: Aktualności

Załączniki:

Regulamin IX Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania [214.49 KB]

Wyświetleń: 373

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.