Mała Orkiestra Dancingowa w repertuarze międzywojennej Warszawy

Mała Orkiestra Dancingowa grająca przed publicznością zgromadzoną w sali kominkowej szydłowieckiego

Dwunastoosobowy skład Małej Orkiestry Dancingowej pod dyrekcją Noama Zylberberga, przeniósł słuchaczy w realia muzyczne stolicy z okresu międzywojnia. Na koncert zaprosiło Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu, 25 stycznia br.

Goście szydłowieckiego koncertu usłyszeli zróżnicowane stylistycznie utwory, jak np. Zakochany księżyc, Codziennie inna, To nie była miłość i wiele innych. Niektóre z nich znane są z polskich przedwojennych filmów.

Warszawa chłonęła w międzywojniu muzycznie z innych krajów: austriackie operetki, nowa muzyka amerykańska, muzyka polska, żydowska i romska, kabarety z Berlina i Paryża. Dziś powraca zainteresowanie repertuarem międzywojennej Warszawy. Po koncercie odbył się dancing, na którym zagrała Mała Orkiestra Dancingowa.

 

info: MLIM

zdjęcia: T.Rogala

Opublikowano: 30 stycznia 2019 06:30

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 369

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.