Ferie z nowościami wydawniczymi Powiatowej Biblioteki Publicznej w Szydłowcu

Nowości wydawnicze Powiatowej Biblioteki Publicznej w Szydłowcu.

 

Jeszcze nie wszyscy zdążyli zapoznać się z nowymi pozycjami czytelniczymi Powiatowej Biblioteki Publicznej w Szydłowcu, o których informowaliśmy w ostatnich tygodniach, a już czekają na miłośników literatury pod każdą postacią kolejne książkowe niespodzianki. Uczniowie z naszego województwa od wczoraj mają ferie, a zima wciąż daje się we znaki. To dobry moment, by zostać w  swoich czterech kątach, przyrządzić gorącą aromatyczną herbatę, która rozgrzeje zziębnięte ciało i poświęcić kilka wolnych chwil na czytanie. Wiadomo, że nic tak nie zrelaksuje, nie oderwie naszych myśli od codziennych problemów niż dobra lektura. Pamiętajmy, że każda przeczytana książka, bez znaczenia o jakiej tematyce, z pewnością wzbogaci naszą wiedzę ogólną i specjalistyczną. Zapraszamy więc na krótki przegląd tego co można i warto już wypożyczyć.

Lucinda Riley, autorka niezwykle popularna i lubiana przez czytelniczki, na kartach swoich powieści kreuje świat pełen nastroju, magii i tajemnicy, w którym życie bohaterów determinuje rodowa przeszłość. Nie inaczej dzieje się w „Siedmiu siostrach”, które otwierają barwny cykl o rodzinie D'Apličse. Dalsze koleje losu rodziny, miłośniczki twórczości Lucindy Riley,  mogą poznać w „Siostrze burzy”, „Siostrze cienia” i „Siostrze perły”. Kolejna książka również może wzbudzić zainteresowanie i  ciekawość. „Kamerdyner”, którego ekranizacja miała premierę jesienią ubiegłego roku, przedstawia losy Kaszubów w pierwszej połowie XX wieku na tle wydarzeń ogólnoświatowych. Zakazana miłość oraz rodzinne sekrety sprawiają, że trudno się oderwać od lektury. Warto też przekonać się, co ukryła przed nami Donna Tartt w „Tajemnej historii”.

Okres II wojny światowej cieszy się największą popularnością wśród czytelników zafascynowanych historią. Tym razem miłośnicy okresu wojennego mogą zapoznać się z monumentalną pozycją Antony’ego Beevora „Stalingrad” i uzupełnić swą wiedzę o najdłuższej bitwie II wojny światowej, poznać szereg nieznanych sobie faktów i ciekawostek historycznych. John Kent, kanadyjski pilot w Dywizjonie 303, w książce „Polacy są najlepsi” opowie o  swoim życiu prywatnym i lotniczej karierze.

Młodzi czytelnicy mogą, niewątpliwie, zainteresować się tematyką wojenną zapoznając się z nietuzinkową pozycją skierowaną specjalnie do nich. Sprawdźcie czy i Was nie porwie ciekawy sposób przekazywania wiedzy przez Wojciecha Drewniaka w ”Historii bez cenzury 3: Poland first to fight... czyli II wojna światowa”.

A teraz coś dla czytelników żądnych wiedzy wszelakiej. W dążeniu do urzeczywistnienia tego pragnienia powinien pomóc Bill Bryson w „Krótkiej historii prawie wszystkiego”. Autor w swoim dziele, w przystępny, ciekawy i dowcipny sposób objaśnia prawie wszystko: od wielkości protonu do powstania całego wszechświata. Korzystając z wielu dziedzin wiedzy, autor stara się wytłumaczyć, skąd pochodzi człowiek, jak powstało miejsce, w którym żyjemy i kto przyczynił się do rozwoju wiedzy.  A jeśli dla kogoś będzie tej wiedzy za mało i chciałby poszerzyć horyzonty z zakresu astronomii i kosmologii, to Carl Sagan w swojej kultowej „Błękitnej kropce” odkryje dla niego interesujące fakty.

Rodzice niech znajdą kilka chwil na czytanie swoim pociechom. Najmłodszym czytelniczkom, tym razem, polecamy ciekawe i barwne pozycje z serii „Wielka księga opowieści”: „Księżniczkę” i „Krainę Lodu”. Odkryjcie również, kim jest „Deszczowy pacjent” w „Misi i jej małych pacjentach” i poznajcie „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek.

Warto zostać czytelnikiem Powiatowej Biblioteki Publicznej w Szydłowcu. Każdy miłośnik książek znajdzie tu coś dla siebie. Serdecznie  zapraszamy do siedziby przy ulicy Zamkowej 1 (budynek Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza – drugie wejście, parter).

Opublikowano: 29 stycznia 2019 12:26

Kategoria: Aktualności

Załączniki:

Nowości wydawnicze w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Szydłowcu [266.57 KB]

Wyświetleń: 261

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.