KARINA CZARNOTA laureatką tegorocznej SCENY ZAMEK DLA KAŻDEGO

Karina Czarnota

W piątek 23.11.2018 zakończyła się 6 edycja SCENY ZAMEK DLA KAŻDEGO. To  stworzenie możliwości prezentacji scenicznej wszystkim chętnym mieszkańcom Powiatu Szydłowieckiego, niezależnie czy ktoś gra czy śpiewa, występuje solo czy w duecie, w zespole czy w orkiestrze. Każdy może się zgłosić i pokazać publiczności to co go kręci, niezależnie od płci, wieku czy też poziomu umiejętności. Wszyscy uczestnicy otrzymują dyplom oraz słodki upominek, a nagrodą główną jest możliwość wystąpienia na dużej scenie podczas Szydłowieckich Zygmuntów oraz własny recital. Autorów najlepszych prezentacji wybiera Rada Starszych powołana przez organizatorów.

            W tym roku ze względu na dużą liczbę uczestników SCENA ZAMEK DLA KAŻDEGO została podzielona na 2 tury. W pierwszym terminie (17.11.2018) mieliśmy okazję usłyszeć 23 prezentacje, z kolei w drugim - wystąpiło 25 wykonawców. W ramach podsumowania  tegorocznej SCENY gościnnie wystąpiła również Natalia Bielecka, laureatka poprzedniej edycji imprezy. Natalia jest uczennicą 1 klasy liceum w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. H. Sienkiewicza w Szydłowcu. Szydłowieckiej publiczności dała się już niejednokrotnie poznać biorąc udział w wielu imprezach kulturalno – artystycznych.

            Po burzliwej naradzie Rada Starszych - w składzie:  Krzysztof Stefański, Olga Czarnota oraz Tomasz Gil -  zdecydowała się wyróżnić: Zuzannę Nowakowską, Kingę Choraczyńską, Zofię Salamagę, Laurę Śliwę, Julię Florowską, Klaudię Przygodzką oraz Katarzynę Grzesik. To właśnie one zaprezentują się na dużej scenie majowych Szydłowieckich Zygmuntów. Dyplom za SUPER WYSTĘP a zarazem główną nagrodę otrzymała KARINA CZARNOTA, której serdecznie gratulujemy.

            Wszystkim wykonawcom biorącym udział w tegorocznym muzycznym wydarzeniu bardzo dziękujemy, a  zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Fot. W. Wismont

 wyróżnieni w konkursie wraz z Radą Starszych

Opublikowano: 28 listopada 2018 09:53

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 240

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.