Koncert z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Plan uroczystości 11 listopada.

 

Burmistrz Szydłowca Artur Ludew oraz Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek, serdecznie zapraszają na uroczysty koncert z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Podczas koncertu wystąpią dobrze Państwu znane: Miejska Orkiestra Dęta, Chór Kameralny „Gaudium Canti”, Chór Parafialny „Fermata”, Zespół Dziecięcy „Tęcza” oraz – Męski Zespół Reprezentacyjny – powołany specjalnie na tę okazję zespół wokalny, składający się z kilkunastu ochotników, którzy przez kilka ostatnich miesięcy intensywnie pracowali i szkolili swoje głosy pod czujnym okiem Danuty Klepaczewskiej.

Zapraszamy 10 listopada o godz. 18:00 do Kościóła św. Zygmunta w Szydłowcu.

Główne obchody Święta Niepodległości, rozpoczną się w niedzielę 11 listopada o godzinie 9:50, od zbiórki pocztów sztandarowych, delegacji zakładów pracy, urzędów, szkół, organizacji kombatanckich, społecznych i politycznych, na Rynku Wielkim przed Ratuszem. O 10:00 w płytę Rynku Wielkiego zostanie wmurowana specjalna kapsuła czasu. Pół godziny poźniej rozpocznie się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, w kościele parafialnym św. Zygmunta w Szydłowcu. Udział w niej weźmie Miejska Orkiestra Dęta. O godzinie 11:30 nastąpi przemarsz ulicami: Rynek Wielki, Kielecka oraz Kościuszki, na skwer im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Punktualnie o 12:00 wszyscy wspólnie zaśpiewamy hymn w ramach ogólnopolskiej akcji "Niepodległa do Hymnu". Na godzinę 12:10 zaplanowano okolicznościowe przemówienia, modlitwę za poległych w obronie ojczyzny i złożenie kwiatów.

 

plakat_11_listopada.jpg

Opublikowano: 05 listopada 2018 09:10

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 512

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.