„Żegnaj, Judaszu…” – premiera

 

W sobotę 27 października miała miejsce premiera najnowszego spektaklu Teatru Poezji i Muzyki „U Radziwiłła”, pt. „Żegnaj, Judaszu…”, na podstawie sztuki teatralnej Ireneusza Iredyńskiego. W Szydłowieckim Centrum Kultury – Zamek po raz kolejny pojawiło się liczne grono sympatyków teatru.

Ireneusz Iredyński to polski prozaik, poeta, scenarzysta oraz autor tekstów piosenek. W swoich dziełach poruszał problem zagubienia i samotności. Eksponował brak autentyczności słów i gestów, demaskował manipulacje i frustracje, będące przyczyną przemocy, okrucieństwa i upodlenia.

Akcja dramatu „Żegnaj Judaszu” rozgrywa się w opuszczonej sali gimnastycznej, gdzie spotykają się trzej przedstawiciele tajnej organizacji, komisarz policji oraz dziewczyna. Judasz, obarczony złą sławą swego biblijnego imienia, staje pomiędzy dwiema grupami ludzi, pozornie zwalczających się, ale stosujących te same metody. Sztuka opowiada o sprawie współczesnego człowieka próbującego wymknąć się przeznaczeniu. Zadaje pytanie o to, jak funkcjonować w świecie przemocy przy zachowaniu takich wartości jak przyjaźń, lojalność i miłość. W rolę tytułowego bohatera – Judasza, wcielił się Kajetan Górlicki. W pozostałych rolach wystąpili: Piotr – Piotr Stopa, Jan – Dominik Maj, Komisarz – Damian Ziółkowski oraz Młodziutka Blada – Maja Janczyk. Za reżyserię odpowiedzialna jest Sława Lorenc-Hanusz.

Występ aktorów z Teatru Poezji i Muzyki „U Radziwiłła” tradycyjnie spotkał się z aprobatą i ogromnym entuzjazmem szydłowieckiej społeczności, która nagrodziła artystów owacją na stojąco.

Opublikowano: 05 listopada 2018 08:58

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 261

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.