Kto będzie reprezentował mieszkańców w Radzie Powiatu?

Siedem mandatów dla Porozumienia Samorządowo Gospodarczego (listy KWW Porozumienie Gospodarcze i KWW Samorządowo-Społeczny), pięć dla Prawa i Sprawiedliwości, po dwa mandaty dla Polskiego Stronnictwa Ludowego i KWW Solidarny Samorząd oraz jeden dla Wspólnoty Ziemi Szydłowieckiej – tak rozkłada się podział mandatów do Rady Powiatu VI kadencji (2018-2023).


Włodzimierz Górlicki, Karol Siebyła, Barbara Majewska, Łukasz Szcześniak, Dariusz Mamla, Cezary Sierawski i Remigiusz Basiak – to samorządowcy z mandatem radnego spod szyldu PSG. W tegorocznych wyborach Porozumienie Samorządowo Gospodarcze wystawiło dwie listy. Łącznie w trzech okręgach wyborczych na kandydatów z KWW Porozumienie Gospodarcze i KWW Samorządowo-Społeczny oddano 6715 głosów, co stanowi z puli ważnych oddanych głosów ogółem 35,59 %

W siedemnastoosobowej Radzie Powiatu PSG zdobywa największą ilość mandatów. Drugą siłą w jest Prawo i Sprawiedliwość (21.84% ważnych głosów) z pięcioma mandatami, które otrzymali Piotr Kornatowski, Marek Sokołowski, Zdzisław Bąk, Joanna Kowalik i Alicja Figarska.

Dwa duety do Rady Powiatu wprowadzają: Solidarny Samorząd (17.49%) z radnymi Anitą Gołosz i Agnieszką Sobutką-Klepaczewską oraz Polskie Stronnictwo Ludowe (12.48% ) z radnymi Romanem Woźniakiem i Krzysztofem Rejczakiem.

Mandat z  KW Wspólnota Ziemi Szydłowieckiej (6.61%) otrzymał Robert Górlicki.

 

W Wyborach Samorządowych do Rady Powiatu w Szydłowcu 21 października 2018 r. udział wzięło 62%  wyborców spośród 32 337 uprawnionych do głosowania. W trzech okręgach wyborczych, w których łącznie wybrano 17 radnych, oddano 18 863 ważne głosy.

 

 

Opublikowano: 24 października 2018 14:47

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 813

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.